MAHALLELERE ANONS SİSTEMİ.

27.04.2018


 Milas Belediyesi kırsal mahallelere telsiz anons sistemi kuruyor.

 
Tüm Mahallelere telsiz anons sistemini kurarak vatandaşlara Belediye hizmetlerini ve duyuruları ulaştırma imkanı sağladıklarını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; 
 
 “Köy ve belde statüsünden mahalle statüsüne geçen yerlerde vatandaşlarımızın en çok talep ettikleri hizmetten bir tanesi de anons sistemi idi. Teknik ekiplerimiz tarafından  mahallemizde altyapı çalışmaları başlatıldı ve FM telsiz yayın sistemli anons cihazları montajı yapılmaya başlandı.Şimdiye kadar Dörttepe, Bahçeburun, Ağaçlıhöyük ,Tuzabat mahallelerimize anons , Damlıboğaz mahalle camimize telsiz ezan sistemi kurulumunu tamamladık. Bu cihazlarla  hem Belediye hizmetlerimizden hem de muhtarlık tarafından yapılacak bildirilerden tüm mahalle sakinlerimiz haberdar olacak” dedi. Başkan Tokat ayrıca mahallelerde okunan ezan ve salaların rahat duyulabilmesi için Camilere de kablosuz ezan sistemi kurduklarını dile getirdi. 
Mahalle sakinleri de montajı yapılan anons sisteminden duydukları memnuniyeti Başkan Tokat’a teşekkür ederek ifade ettiler.