MİŞTİ SEYİRCİ KARŞISINA ÇIKIYOR.

27.04.2018


Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu ( MİŞTİ) 2 Mayıs’ta tiyatro severlerin karşısına çıkıyor.
Aralık ayı içerisinde düzenlenen kokteyl ile 28. kuruluş yılını kutlayan ve yeniden yapılanma içerisine giren Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2-3-4 Mayıs tarihlerinde Aziz Nesin tarafından yazılan “Zamazingo” adlı oyun ile tiyatro severlerin karşısına çıkıyor.
Yönetmenliğini Necati Eser’in yapacağı oyunda Mustafa Ali Demirci,Hüseyin Yorulmaz,Nihal Alparslan,Hatice Aydoğdu,Ali İhsan Yavaş,Zafer Gezer ve Cemal Uysal rol alacak.Oyunun müzikleri Yunus Altun tarafından yapılırken Kareografi de Müzeyyen Mete, Ses Işık masasında  Mehmet Kaya  vokallerinde ise Hanife Turhan ve Emre Sözen görev yapacak.
Aziz Nesin’,in öykü,köşe yazıları ve şiirlerinden oyunlaştırılan Zamazingo ,ülkemizin içinde bulunduğu ekonomi politik ve sosyal ‘durum’a mizahi bir dille yaklaşıyor. Oyun 2-3-4 Mayıs tarihlerinde  Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda saat 21 de başlayacak ve ücretsiz olarak sahnelenecek.
 Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ;,Keyifli bir akşam geçirmek ve biraz da düşünmek isteyen tüm tiyatro sevenleri MİŞTİ tarafından sahneye konulacak Zamazingo adlı oyuna davet etti.