MİLAS BELEDİYE MECLİSİ 11 MAYISTA TEKRAR TOPLANACAK

07.05.2018


Milas Belediyesi Mayıs ayı olağan Meclis toplantısının ilk oturumu tamamlandı. Meclis, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen “2017 Mali Yılı Kesin Hesap Cetveli” raporunu görüşmek üzere 11 Mayıs Cuma günü Saat 10’da Prof. Dr.Aşkıdil Akarca Salonunda tekrar toplanacak.
Hürol Önder’in  mazeretli olarak katılmadığı Milas Belediyesi Mayıs olağan Meclis toplantısı açılış konuşmasını yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Millet Vekili Aday Adayı olmak için Meclis üyeliklerinden istifa eden Mehmet İnpınar ve Levent Akyer’e Meclis üyelikleri döneminde yaptıkları çalışmalar için teşekkür ederek adaylık süreçlerinde başarı diledi.Başkan Tokat ayrıca Levent Akyer ve Mehmet İnpınar’ın yerine gelen yeni Meclis üyeleri Orhan Doğukan Altunsoy ve İhsan Akarsu’ya da başarı diledi.
Konuşmanın ardından gündemin ilk sırasında yer alan 2017 Mali Yılı Kesin Hesap Cetveli ve Milas Belediyesine ait billboard ve durak panolarının ücretlerinin belirlenmesi konuları oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
Ak Parti Belediye Meclis üyesi Mehmet İnpınar’ın Meclis üyeliğinden istifa etmesi nedeniyle boşalan Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğine İhsan Akarsu seçildi. Belediye Meclisince 5393 sayılı Yasanın 24 ncü maddesi gereğince oluşturulan İçkili Yerler Belirleme Komisyonunun 1 yıllık görev süresi sona erdiğinden Komisyon Üyelerinin yeniden belirlenmesi talebinin görüşülmesi sonucunda Komisyon üyeliklerine  Ahmet Kılbey,Abdullah Ülgen,Halil Ilbıra,Ejder Üstek ve İlhan Şimşek seçildiler.Taşınmaz Satış Komisyonuna ise ; Zeynep Mat,Halil Kocabaşoğlu,Halil Ilbıra,Hayri Balcı ve Mevlüt Kiriş isimleri seçildi.
Milas Belediyesi Sosyal Yardım Yönetmeliğinin 4 ncü Bölüm 10 ncu maddesi gereğince 08/01/2018 tarih 2018/09 sayılı Meclis Kararı ile oluşturulan Sosyal Yardım Komisyonun Üyesi olan  Sosyal Yardım İşleri Md.V. Bekir GÜNEY’in yerine Sosyal Yardım İşleri Md.V. olarak atanan Ayhan SAMYÜREK’in Komisyona Üye olarak alınması talebi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin diğer maddelerinde yer alan konuların bazıları İmar Komisyonuna havale edildi. Gündemin 12.maddede yer alan  Temizlik hizmetleri bünyesinde yeterli araç bulunmadığından “Milas Belediyesi sınırları içerisindeki mahallelerde çöplerin makina ile süpürülmesi , toplanması , taşınması için sürücüsüz ve yakıtsız 1 yıl süreli araç kiralama hizmet alımı işi “ ihalesinin yapılması oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 13 maddesinde yer alan İmar Komisyon raporlarının görüşülmesinde ise bazı konular kabul,bazı konular ret edilirken 4 madde için de komisyon üyeleri tarafından ek süre talep edildi.Mayıs ayı Meclis toplantısı birinci oturumu meclis üyelerinin görüş ve önerilerinin dinlenmesinin ardından sona erdi.