DÜNYA 3.’SÜ SPORCUDAN BAŞKANA ZİYARET

31.05.2018


Kıbrıs Girne’de yapılan ve elit sporcuların katıldığı W.A.B.B.A Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda ilçemizi ve Türkiye’yi temsil eden ilçemizin sporcularından Sercan Günay Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.
Kategorisinde önce ilk 6’ya ,daha sonra ilk üç başarılı sporcu arasına girerek Dünya 3.sü olma başarısını gösteren Sercan Günay ;  Katkılarından dolayı Başkan Tokat’a teşekkür ederek ; başarımda ilk önce eşim ve ekibimin katkısı çok fazla dedi.Şampiyonaya 8 ay gibi uzun bir süredir hazırlandığını belirten Günay ; Tabiki her sporcu gibi benimde hedefim Dünya Şampiyonu olmaktı.Ancak Dünya 3.’sü olmakta benim adıma büyük başarı.Şimdi Ekim ayına kadar bir dinlenme süreci var. Daha sonra önümüzdeki 3 turnuva için hazırlanacağım. Hedefim burada da Ülkemi ve ilçemiz Milas’ı başarıyla temsil etmek ve şampiyonayı  birinci  tamamlamak.
Elde edilen Dünya 3.’lüğü  için başarılı sporcu Sercan Günay’ı tebrik eden Başkan Tokat ; “Milas Belediyesi olarak imkanlar dahilinde takım sporlarının haricinde bireysel sporlara ve sporculara her zaman destek oluyoruz.Ben elde edilen başarıdan ötürü seni kutluyor, önümüzdeki şampiyonlarda da başarılar diliyorum.Milas Belediyesi olarak her türlü desteğe hazırız”dedi.