FENER ALAYI VE KONSER COŞKUSU

31.08.2018


30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında ilçemizde Fener Alayı yürüyüşü ve konser gerçekleştirildi…
 
Milas Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Fener Alayı yürüyüşü ve Grup Pusula konseri büyük bir katılımla gerçekleşti.
 
Milas Köy Garajı önünde toplanan kalabalık belediye tarafından dağıtılan Türk Bayrakları’yla birlikte Atapark istikametine doğru büyük bir coşkuyla yürüyüşe başladı. Kalabalığın Atapark´a varmasıyla ve orada bekleyen vatandaşların bu kalabalıkla bütünleşmesiyle coşku daha da arttı. Yürüyüşün sona ermesinin ardından sahneye çıkan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi.
 
Başkan Tokat; “Biz her zaman atalarına, gazilerine, şehitlerine saygılı olmuş, onlara vefa göstermiş bir insan topluluğuyuz. Bu anlamda Milas’ın duyarlılığını herkesin takdir ettiğini hepimiz biliyoruz. Tarihin en şanlı zaferlerinden biri olan büyük zaferin 96. yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Böyle bir zaferi geçekleştiren bir ulusun ferdi olmaktan hepimiz onur ve gurur duyuyoruz. Bu öyle bir zaferdir ki sadece biz Türkler değil tüm insanlığın büyük zaferidir. Çünkü “sömürgeciliğin yıkılmaya mahkum olduğunu gösteren milletlerden birisi de benim milletimdir” diyor büyük ozan Nazım Hikmet. Yurdumuzu karış karış işgal eden emperyalist devletlere yokluklar içindeki bir ulusun ya istiklal ya ölüm diyerek toplu kalkışması ve mutlak zaferinin destanıdır 30 Ağustos” dedi.
 
Muhammet Tokat’ın konuşmasının ardından sahneyi alan Grup Pusula, birbirinden güzel şarkılar seslendirirken, vatandaşlar da Grup Pusula’nın söylediği şarkılara büyük bir coşkuyla eşlik etti.