19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

19.09.2018


        Atapark Meydanı’nda düzenlenen tören, Atatürk anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Milas Kaymakamı Eren Arslan ve  Milas Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Sarban tarafından yapıldı. 
        Törene Milas Kaymakamı Eren Arslan,, Garnizon Komutanı Hava Albay Emel Demiryakan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe,Muğla Milletvekilleri Suat Özcan,M.Yavuz Demir, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava,İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, Milas Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Sarban,Oda Başkanları,Sivil toplum Kuruluşları temsilcileri ,Siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, askeri personel, gaziler ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.   
       Atapark Meydanında düzenlenen törenin ardından Milas Muharip Gaziler Derneği tarafından dernek binası önünde yemek verildi.   
       Düzenlenen yemekte şehit yakınları ve gazilerle bir süre sohbet eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat burada yaptığı konuşmada ;Gaziler gününüzü yürekten kutluyorum.Sizleri dernek olarak ve gaziler birlikteliği olarak çok önemsediğimizi ve sizlerin bir parçası gibi hissettiğimizi her vesile ile ifade ediyoruz.Milas Belediyesi olarak sizlerle aynı havayı koklamaktan büyük bir haz alıyoruz. Bugünlerimizi sizlere borçluyuz.Bizler ve gelecek nesiller için canınızı seferber ettiniz.Sizlere karşı şükran duygularımız çok güçlü. Bunun gereği olarak ta derneğinize ve sizlere elimizden gelen imkanlar çerçevesinde destek olmaya devam edeceğiz. Başta dernek başkanımız Mehmet Sarban olmak üzere, tüm gazilerimizin günlerini kutluyor,bu anlamlı güne destek olan başta Kaymakamımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum”dedi.