MAHALLELERE ATATÜRK BÜSTÜ

20.09.2018


Milas Belediyesi ilçe genelindeki 132 mahallede, okul bahçelerine, muhtarlık binası önlerine, ve meydanlara Atatürk büstleri yerleştiriyor.
Milas Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün hatırasını Milas’ın her mahallesine taşıyabilmek için çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda yasa ile mahalle statüsüne dönüşen köylerden gelen talepler doğrultusunda meydanlara, okul bahçelerine, muhtarlık binası önlerine Atatürk büstleri yerleştiriliyor. Milas Belediyesi bu kapsamda Meşelik ve Çökertme mahallelerinde Atatürk büstleri çalışmalarını tamamladı.Gelen talepler doğrultusunda  çalışmalara diğer mahallelerde de devam ediliyor.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yaptığı açıklamada ; Muhtarlarımızın mahalle meydanlarına ve okullara Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstü için talepleri oldu. Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Acil Hizmet Birimi ekiplerimiz kısa zamanda talep gelen  mahalle ve okullara Ata’mızın büstünü yapımını gerçekleştirdi.Gelen talepler doğrultusunda diğer mahallelerimizde de bu tür çalışmalarımız devam edecek” dedi