MİLAS'TA FIRTINA ALRMI

28.09.2018


Milas Belediyesi fırtına nedeniyle alarma geçti. Belediyenin bütün birimleri alınması gereken önlemlerle ilgili hummalı çalışmalara başladı. Milas Belediyesi İlçedeki diğer kamu kurumları ile de istişare halinde fırtına öncesi gerekli tedbirleri almak için çalışıyor.
 Milas Belediyesi ,Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nün Pazar günü Türkiye´ye Ege kıyılarından gelmesi ön görülen ve saatteki hızının 100-120 km/saate ulaşacağı,metrekareye 100 kg yağmur düşeceği ifade edilen fırtına nedeniyle alarma geçti. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat koordinesinde Başkanlık makam odasında basın mensupları ile beraber, Başkan yardımcısı Faik Karagöz,Temizlik, Zabıta, İmar İşleri, ve Park ve Bahçeler Müdürleri ile toplantı yaparak alınacak önlemler ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Hafta sonu ilgili tüm personellerin ve araçların olabilecek bir fırtına nedeniyle hazırda bekletilmesi talimatı verildi.
Basın toplantı sonrası birim müdürleri Başkan Tokat’a bilgi vererek şehri merkezinde alınacak önlemlerle ilgili hummalı çalışma başlatıldığını belirtti. İlçe merkezindeki tıkalı rögar ve giderler temizlenip, çevreye zarar verebilecek ağaçların çürümüş, kurumuş dalları budandı. Sahil şeridi içerisinde bulunan Güllük,Ören,Boğaziçi,Kıyıkışlacık gibi mahallelerde ki otel, restoran,bar işletmecileri ve balıkçılar  uyarıldı. Dereler kontrol edilerek temizlik çalışması yapıldı.
 Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nün uyarısını okuduk. Birim müdürlerimizle toplantı yaptık. Olabilecek bir fırtına için tüm ekiplerimiz tedbirlerini aldı ve vatandaşlarımıza uyarılarımızı yaptık. Hafta sonu için gerekli ekipman ve personelimizi artırarak görevlendirmelerimizi yaptık.Sadece personelimiz değil ben ve birim müdürlerimizde görev başında olacağız"dedi.