CUMHURİYET MİLAS’TA FENER ALAYI VE KONSERLE KUTLANACAK

25.10.2018


  

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Milas Belediyesinin organizasyonuyla düzenlenecek olan fener alayı ve konserle kutlanacak.

Milas Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla fener alayı ve konser düzenleyecek. Atapark’ta tamamlanacak olan yürüyüşün ardından sahneye Tolga Çandar çıkacak.

Milas Belediyesi Başkanı Muhammet Tokat, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma gerçekleştirdi.

 Her vicdanlı, mantıklı, vefalı Türk vatandaşının en büyük bayramı Cumhuriyet Bayramıdır., “Biliyorsunuz Atatürk, ‘Benim en büyük eserim cumhuriyettir.’ demiştir. En büyük eseri cumhuriyet ise Atatürk’ün bize bıraktığı en büyük miras da cumhuriyettir. Hepimiz cumhuriyetin önemini, değerini çok iyi idrak etmeliyiz. Biliyorsunuz cumhuriyet, Kurtuluş Savaşı zaferinin taçlandırılmış şeklidir. Kurtuluş Savaşı ise bütün dünyaya ve mazlum ülkelere örnek olmuş antiemperyalist bir savaştır. Bu savaş, Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük dehasıyla zaferle sonuçlanmıştır. O zafer ki daha sonra başka zaferlerle taçlandırılarak anlamlı hale getirilmiştir. Cumhuriyet bu taçlardan en önemlisidir. Atatürk cumhuriyeti temelleri itibariyle aydınlanma fikrine, bilimsel düşünceye, çağdaşlaşma anlayışına dayanır ve demokratik bir anlayışa dayanır. Bu açıdan bizim için yaşamsal öneme sahiptir. Cumhuriyetimizi korumak, yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmakla görevliyiz. Türk gençliği atasının izinde, cumhuriyetin temel felsefesiyle yaşantısına devam edecektir.” diye konuştu.