BAŞKAN TOKAT'A TEŞEKKÜR ETTİLER

20.11.2018


 
Milas Belediyesi açtığı ücretsiz kurslarla çocukların gelişimine destek olmaya devam ediyor. Her yıl yoğun katılımla gerçekleştirilen , çocukların ve gençlerin  bilgi ve beceri kazanmasına, zamanını verimli kullanıp sosyalleşmesine katkı sağlamasına yönelik  ücretsiz kurslar açan Milas Belediyesi bu kez Güllük mahallesinde öğrenim gören öğrencilere satranç kursu düzenledi.
Milas Belediyesi bünyesinde açılan satranç kursuna katılan kursiyerler ve aileleri Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar’ı Güllük Hizmet binasında ziyaret ederek düzenlenen satranç kursu için Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a teşekkür etti.
Kurs eğitmenleri  TSF Milas İlçe temsilcisi Elif Vildan Altunbozar tarafından birinci seviye başlangıç düzeyi satranç eğitimi verilen kursiyerlerin, satranç eğitimiyle  zihin ve hayal kurma gücünü, dikkatini, öngörüsünü, kapsamlı düşünmesini ve buluş yeteneğini geliştirmesini, sabırlı ve özgüvenli olmaları planlanıyor.  Satrancın çocuklar üzerinde olumlu etkilerinin olduğunu ifade eden TSF Milas İlçe temsilcisi Elif Vildan Altunbozar; “Satranç, bir akıl ve zekâ oyunudur ve çocuklarımızın kişisel gelişimine katkı sağlar. Çocuklar satranç ile dikkatlerini toplayarak problem çözebilir, yaratıcı düşünüp akıl yürütebilir” ifadelerini kullandı.
 Satranç kursuna katılan kursiyerler ve aileleri Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar’ı ziyaret ederek  Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a  bu tarz eğitimlerin verilmesine katkı sağladığı için teşekkür etti. Kursiyerler “Milas Belediyemiz, açtığı kurslarla bizlere büyük katkı sağlıyor. Böyle verimli eğitimleri bizlerle buluşturduğu için Başkanımız Muhammet Tokat’a Başkan yardımcımız Zeynep Çınar’a ve Milas Belediyemize  teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.