ALAN EĞİTİMİ PROGRAMI MİLAS’TA GERÇEKLEŞTİ.

29.11.2018


Tarihi Kentler Birliği üyesi Belediyelerin koruma alanında çalışan ekiplerine yönelik ÇEKÜL Vakfı işbirliğinde  düzenlenen alan eğitimi programı  katılan çeşitli il ve ilçelerin Belediye personeline Milas tanıtıldı.
28-30 Kasım 2018 tarihleri arasında Muğla Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Tarihi Kentler Birliği ve ÇEKÜL Vakfına bağlı Belediyelerin personelinin katıldığı alan eğitim programı “Kentsel Sit Alanı Gezisi” kapsamında Milas’a gelen misafirlere Milas Tanıtıldı. Milas Belediyesi KUDEB Birim sorumlusu Arkeolog  İ.Ernur Öztekin ‘in rehberliğinde Tarihi alanları gezen Belediye çalışanları Milas’a hayran kaldı.
Baltalıkapı,Uzunyuva,Hacıaliağa Konağı,Çöllüoğlu Hanı,Macar Evleri gibi tarihi alanlar ve Milas Belediyesi tarafından yürütülen restorasyon ve sokak sağlıklaştırma projeleri hakkında bilgi alan Belediye koruma alanında çalışan ekipler daha sonra Muğla’ya hareket etti. Milas Belediye Başkan yardımcısı Zeynep Çınar’ında eşlik ettiği bilgilendirme gezisinde katılımcılara Milas’ı tanıtan çeşitli yayınlar hediye edildi.