Gümüşlük ilk ve Ortaokulu bahçesi yenilendi.

30.11.2018


Milas Belediyesinin eğitim kurumlarına desteği sürüyor.İlçe merkezi ve mahallelerde bulunan tüm okulların boya,bakım,öğretmen lojmanı,bahçe düzenlemelerini yapan Milas Belediyesi şimdide Gümüşlük ilk ve ortaokulu bahçesinde yenileme çalışmasını tamamladı.
Milas’ta bulunan Gümüşlük Ortaokulu’nun çevre düzenlemesi Milas Belediyesi tarafından yürütülen çalışma ile yenilendi. Çalışmalar kapsamında okulun arka bahçesindeki beton yenilendi, ön bahçesine ise kilit parke taşı döşendi. Gerçekleştirilen çalışmalar ile öğrencilere daha fazla spor alanı oluşturuldu. Beton ve parke çalışmaları ile birlikte okula yeni bir giyinme kabini yapıldı, masa tenisi için masa kuruldu. Çalışmalar kapsamında öğrencilerin teneffüslerde rahat bir ortamda vakit geçirmeleri amacıyla oturaklar yerleştirildi ve okuldaki atıl durumda olan çeşmeler yenilendi. Daha sonra ise Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından çevre düzenleme çalışması yapıldı. 
Gümüşlük İlk ve Ortaokulu’na yaptıkları yenileme çalışmaları dolayısıyla Okul Müdürü İsmail Yıldırım, Okul Aile Birliği Başkanı Gülseren Evin ile üyeler Mustafa Kiriş ve Gülhan Yıldız; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a da teşekkür ziyaretinde bulundu.
Ziyaret için okul müdürü ve okul aile birliğine teşekkür eden Başkan Tokat ; Milas Belediyesi olarak imkanlar dahilinde eğitim ve öğretime desteklerinin devam edeceğini belirtti.