18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANILDI

18.03.2019


Milas’ta 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde, Türk tarihinin en parlak zaferlerinden biri olan bu anlamlı güne yakışır bir tören düzenlendi.
Yoksulluk içinde bulunan bir milletin verdiği bağımsızlık mücadelesinin, dünyada eşine benzerine az rastlanır örneği olan Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıl dönümü kutlandı.
18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin 104. yılı dolayısıyla ilçemizde düzenlenen etkinlikler ilçemiz protokolünün Milas Şehir Mezarlığı’nda bulunan şehit mezarları ziyaret edilerek dualar okumasıyla başladı.
Milas Şehir Mezarlığı’ndaki etkinliğin ardından Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen program, Milas Kaymakamlığı, Milas Garnizon Komutanlığı, Milas Belediye Başkanlığı ve Şehit Aileleri çelenklerinin sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.
Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi sorumluluğunda hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Milas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Akın Coşkun tarafından yapıldı. Etkinlik daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryo, şiir okunması ile devam etti. Etkinlik, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi dolayısıyla ilkokul, ortaokul ve liseler arasında gerçekleştirilen resim, şiir ve kompozisyon dallarındaki yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Milas Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan tarafından takdim edilmesiyle sona erdi.