ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

24.04.2019


Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99’uncu yıl dönümü ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilçemizde de düzenlenen etkinliklerle coşkuyla kutlandı…
 
Atapark’ta saat 9’da başlayan resmi törene ilçemiz merkezinde bulunan okulların öğrenci grupları, okul bayrakları ve flamalarıyla katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla Atapark’ta başlayan resmi tören, Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal tarafından çelenk sunulmasıyla sona erdi.
Atapark’ta düzenlenen programın ardından kutlama programı Sakarya İlkokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal yaptı.Bal’ın yaptığı konuşmanın ardından okul bahçesindeki programda Sakarya İlkokulu 1., 2., 3., 4. sınıf öğrencileri tarafından halk oyunları, ront gösterileri, şiirlerin okuması, Aşuk-Maşuk gösterisi sunuldu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı, ilçemiz genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.