BOĞAZİÇİ MAHALLESİNDE İLK PAZAR KURULDU

27.06.2019


52 üretici ve  esnafla hizmet vermesi planlanan Boğaziçi mahallesi Semt Pazarı hizmet vermeye başladı.
Semt pazarının ilk gününde Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Sezgin,Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı,Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim ve Boğaziçi mahalle muhtarı Ferhat Karakoyun ile beraber esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat pazarın hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Pazarda ilk gün itibariyle yoğunluk yaşanmazken mahalle sakinleri semt pazarına kavuşmanın sevincini yaşadı. Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Milas Belediyesi tarafından inşa edilen ve perşembe günleri semt pazarı olarak kullanılacak olan yerin açılması mahalleliyi sevindirdi.
Alışveriş yapan vatandaşlar, "Artık pazar alışverişimizi görmek için uzun mesafelere gitmek zorunda kalmayacağız." şeklinde konuşarak memnuniyetleri dile getirirken; satış yapan esnafta yeni bir pazara kavuştukları için mutlu olduklarını söylediler. 
Cumhuriyet mahallesinin ardından Boğaziçi mahallesi Pazaryeri´nin hizmete girmesiyle halka verdiği sözü tutabilmenin mutluluğunu yaşayan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, semt pazarının hayırlı uğurlu olmasını diledi.