KENT KONSEYİ GENEL KURULU TAMAMLANDI

02.07.2019


Kent Konseyi yeni kurul üyelerini belirledi
Milas Kent Konseyi, Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirerek yeni kurul üyelerini belirledi. Toplantıda konuşma yapan Milas Kaymakam Eren Arslan ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Kent Konseyi’nin ilçemiz yerel yöneticilerine büyük katkılar sağladığına dikkat çekerek, çalışmalarında başarılar dilediler. 
Milas Kent Konseyi’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı, Milas Belediye Evlendirme ve Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, siyasi partiler, kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplantı saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle başladı. 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük, görev süresi boyunca yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aktarırken, Günlük’ün ardından kürsüye gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Kent konseylerinin işlevselliği toplumumuz için çok önemli. Onun için biz kurum olarak elimizden gelen tüm desteği vermeye çalışıyoruz. Milas Kent Konseyi çalışmaları, kurumlar ve sivil toplum örgütleriyle olan iletişimleriyle örnek bir konseydir. Milas Kent Konseyi’nin bugünlere gelmesinde emeği geçenlere yürekten teşekkür ediyor, yeni yönetime başarılar diliyorum” dedi. 
Son konuşmacı olarak mikrofona davet edilen Milas Kaymakamı Eren Arslan da, kent konseyinin çalışmalarının önemli olduğuna değinerek, yeni seçilecek olan çalışma gruplarına görevlerinde başarılar diledi. 
Yapılan konuşmaların ardından öneri ile genel kurulun divan başkanlığına Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, divan üyeliklerine ise Ozan Güngör ile Sevgi Akyol seçildi. 
Divanın yerini almasından sonra gündemdeki diğer maddelerin görüşülmesiyle toplantı devam etti. 
Faaliyet raporunun Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük tarafından okunması, salonda bulunanlar tarafından ibra edilmesinin ardından bazı yönerge değişiklikleri hakkında kararlar alındı. 
Toplantı daha sonra yeni yürütme kurulu başkanı ve üyelerinin belirlenmesi için seçim yapılmasıyla sürdü. 13 kişilik yürütme kurulu asil ve yedek üyeliği için 23 kişi aday olduğunu açıkladı. Öneri ile yapılan açık oylamada Mehmet Günlük yeniden başkanlık görevine seçilirken, yeni yürütme kurulu üyeliğine; Mehmet Çoban, Cemil Zeybek, A. Coşkun Efendioğlu, Kazım Bayındır, Ali Avcı, Çağlayan Üçpınar, Mehmet Nergiz, yürütme kurulu yedek üyeliğine ise Cihan Uyanık, Olcay Aydilek Kır, Nurhayat Topuz, Feray Albasan ve Mustafa Emekli seçildi. 
Toplantı, dilek ve temenniler bölümünde yapılan konuşmalar ile son buldu.