AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

06.08.2019


Milas Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı tamamlandı.
Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda 6 Ağustos Salı günü gerçekleşen meclis toplantısında 7 ana 1 de ek gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
Murat Yazar ve Uğur Bıçakçı’nın mazeretli olarak katılmadığı meclis toplantısının açılışını yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Yeterli çoğunluğa sahibiz bu günkü meclisimizde 7 ana 1 de Ek gündem maddesini görüşeceğiz”dedi
Başkan Tokat’ın açılış konuşması sonrası gündemin 2. maddesinde yer alan, Meşelik Mahallesinde, Kuyucak Mevkii ve Doktorlar Sitesi Mevkiinde bulunan vatandaşların Meşelik Mahallesinden ayrılarak bu iki mevkiinin birleştirilerek mahalle kurulması talebi ile ilgili kurulan Komisyonda görev alan meclis üyeleri seçilmesi talebinin görüşülmesine geçildi. Başkan Tokat  , Komisyonun 7 üyeden oluşması,her parti gurubunun birer üye önermesi,meclis üyelerinin yanı sıra Belediye Avukatı Zeki Çetinkaya,Emlak İstimlak Müdürü Yücel Bedel ,İmar ve Şehircilik Müdürü Bekir Öner’in de komisyonda olmaları gerektiğini belirtti. Yapılan oylamada CHP adına Cemil Zeybek,AKP adına Nevzat Solmaz,İyi Parti adına Mehmet Çayırlı ve MHP adına da İlhan Şimşek’in komisyonda görev alması kararlaştırıldı.
Gündemin 3. maddesi İmar Komisyonuna havale edilirken 4 ve 5. maddelerde yer alan ,2019 Yılı içerisinde düzenlenmesi planlanan “Edebiyat Günleri” inde oluşabilecek giderlerin ve “6. Milas Zeytin Hasat Şenliği “ etkinlikleri kapsamında Milas Belediyesi tarafından yapılması öngörülen  giderlerin Belediye bütçesinden karşılanması konusu AKP grubunun 6 ret,MHP grubunun ise 2 çekimsere 3 ret oyuna karşı CHP ve İYİ parti grubunun oy çokluğu ile kabul edildi.
6. gündem maddesinde bulunan Ergün Enerji Üretim San. Ve Tic. A.Ş. Vekili Barış ÇERÇİ’nin; İlçemiz Avşar Mahallesi Mera Vasıflı 109 Ada 177 parselde 4342 sayılı Mera Kanunun 14 ncü maddesi gereğince Tahsis Amacı değişikliği yapılmasına ilişkin talebinin görüşülmesi konusu İmar Komisyon üyelerinin hazırladığı Komisyon raporu doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.
7. sırada bulunan İmar Komisyon raporlarının görüşülmesi sonucunda Komisyon Üyelerinin oluşturduğu raporların okunmasının ardından bazı maddeler ret,bazı maddeler kabul edilirken bazı maddeler için ise ek süre verilmesi kararlaştırıldı. Ek gündem maddesinde yer alan konu ise İmar Komisyonuna gönderildi.
Ağustos ayı meclis toplantısı sonrası söz alan MHP meclis üyesi Mevlüt Kiriş ve AKP meclis üyesi Nevzat Solmaz kendilerine iletilen ve gördükleri eksik konuları Başkan Tokat’a aktararak eksikliklerin giderilmesini istedi. Meclis toplantısı kapanış konuşmasını yapan Başkan Tokat ; Katıldığınız için teşekkür ediyor şimdiden Kurban Bayramınızı kutluyorum.Bayramın ülkemize İslam alemine dostluk kardeşlik getirmesini temenni ediyorum”dedi.