MİLAS BELEDİYESPOR 2 ALTIN 3 GÜMÜŞ 3 BRONZ MADALYA İLE DÖNDÜ

08.08.2019


Karate’de defalarca Dünya ve Avrupa şampiyonluğu yaşamış milli sporcu Haldun Alagaş’ın adının verildiği Uluslararası Karate Turnuvası 4 ülkeden 1000 sporcunun katılımıyla sona erdi.
Bu yıl ikinci kez düzenlenen Uluslararası Haldun Alagaş Karate Turnuvası 3 - 4 Ağustos tarihleri arasında Denizli’de gerçekleşti.Turnuvaya 10 sporcu ile katılan Milas Belediyespor Karate takımı 2 altın 3 gümüş ve 3 bronz madalya elde etti.
Turnuvaya   katılan Hiranur Kırcağız  kata dalında  birinci olarak altın madalya elde etmeye hak kazanırken ,Elif Nida Kırcağız ikincilik ile gümüş ,Muhammet Aladağ ise elde ettiği  üçüncülük ile bronz madalya kazandı. 
Diğer kategorilerde yapılan müsabakalarda 2008 doğumlu erkekler  kategorisinde Yiğit Bilge ikinci, 2007 doğumlu Mukbil Akyar üçüncü,2009 doğumlu Devlet Akyar birincilik,2007 doğumlu Alper Yiğit ikincilik ve kızlar kategorisinde  Gülcan Narlı da üçüncülük elde ederek Milas Belediye Spor’a toplamda 2 altın,3 gümüş 3  bronz madalya kazandırmayı başardı.
Milas Belediyespor Karate takımı antrenörü Gazi Mustafa Yazıcıoğlu yaptığı açıklamada ; Turnuvada elde edilen başarının sevindirici olduğunu belirterek; “Sporcularımızın ortaya koyduğu performans ve kazandıkları madalyalar bizleri gururlandırdı.Önümüzdeki süreçte de Milas Belediyespor Karate takımı olarak bu tür turnuvalara katılarak bir çok başarı elde etmeyi hedefliyoruz.Ben sporcularımızı kutluyor,elde ettiğimiz madalyaları bizlerden desteğini hiç esirgemeyen başta  Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat olmak üzere tüm Milas halkına hediye ediyoruz”dedi.