BU ZAFER HEPİMİZİN

29.08.2019


Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Tokat, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün komutasında, büyük Türk milletinin azim ve kararlılığının tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 97. yılını kutlamanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Yüce milletimiz, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen güçlere karşı birlik ve beraberlik ruhuyla eşi benzeri olmayan bir mücadele vermiş, yeni Türk Devleti´nin doğuşunu müjdelemiştir.
Büyük zaferin ardından kurulan demokratik ve laik Cumhuriyetimiz, Atatürk ilke ve devrimlerinin yol göstericiliğinde sonsuza kadar yaşayacaktır. Ülkemizi tehdit etmeye ve bölmeye çalışan her türlü harekete karşı tek vücut olmaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, Kurtuluş Destanımızın eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandırıldığı, bağımsızlık mücadelemizin simgesi 30 Ağustos Zaferi´nin 97´inci yıl döneminde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı´nın kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Yüce Türk Milleti´nin 30 Ağustos Zafer Bayramı´nı kutluyorum."