BAŞKAN TOKAT SALI PAZARINI ZİYARET ETTİ.

07.04.2020


Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Salı pazarını ziyaret ederek satıcı ve alıcı vatandaşlara uyarılarda bulundu. Sosyal mesafe ve hijyen konularına muhakkak uyulması gerektiğini belirten Başkan Tokat, Bu zor günler geride kalacak ve bu işin üstesinden hep birlikte geleceğiz dedi.
Milas’ın en eski ve işlek pazarları arasında yer alan,vatandaşların temel gıda ihtiyaçlarının çoğunu karşıladığı , yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Salı pazarı’nda önlemler arttırıldı. Dünyayı etkisi altına alan ve son zamanlarda ülkemizde de görülmeye başlanan Covid-19 Koronavirüs salgınına karşı Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Salı pazarında önlemleri en üst seviyede tutuyor.
Giriş ve çıkışların kontrollü şekilde 8 noktadan yapıldığı Salı pazarına eldivensiz ve maskesiz hiç kimse alınmıyor.Pazarcı esnafına da açıkta ürün sattırılmazken sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları , eldivensiz ve maskesiz satış yapmaları konusunda sık sık uyarılarda bulunuluyor.
Geçen haftalara göre alınan tedbirler çerçevesinde yoğunluğun yaşanmadığı ve kurallara uygun şekilde alış verişlerin yapıldı Salı Pazarına gelerek pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Sosyal mesafe ve hijyen konularına muhakkak uyulması gerektiğini belirterek, Bu zor günler geride kalacak ve bu işin üstesinden hep birlikte geleceğiz dedi.
Başkan Tokat ayrıca vatandaşların kendi mahallelerinde kurulan pazarlardan  alış veriş yapmalarını ,sokağa çıkamayan vatandaşlar içinse gezici manavların en kısa sürede devreye gireceğini belirtti.