BAŞKAN TOKAT PAZARCI ESNAFINA TEŞEKKÜR ETTİ.

16.04.2020


Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Güllük mahallesinde kurulan pazarı ziyaret etti. Güllük pazarındaki sistemli ve düzenli Pazar olgusunun her yere yayılması gerektiğinin altını çizerek pazarcı esnafına teşekkür etti.Başkan Tokat’a ziyarette Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan ve Güllük muhtarı Ali Polat’ta eşlik etti.

Pazar yerine geçmeden Güllük esnafını da ziyaret eden Milletvekili Özcan ve Başkan Tokat ; Bu günleri en kısa sürede atlatıp eski günlere yeniden dönüleceğini belirtti.Esnafa maske ve eldiven dağıtan Başkan Tokat herkesin kurallara uyması konusunda hassasiyet göstermesini istedi.

Pazar yerinde alış veriş eden vatandaşlar ve pazarcı esnafıyla sohbet eden Başkan Tokat ; “Pazarda mesafe kurallarına uyulduğu ve fazla yoğunluğun olmayışının kendisini memnun ettiğini dile getirdi.Güllük pazarımızda hijyen kurallarının sağlandığı bir çalışma olduğunu belirten Tokat ; Esnafımıza ve üreticimize teşekkür ediyorum.Onlarda bize bu süreçte çok katkıda bulunuyorlar.Bütün tezgahları dolaştım, hepsi örnek gösterilecek tezgahlardı.Bu hassasiyeti bundan sonra da bir alışkanlık haline getirmemiz lazım. Vatandaşlarımızda Pazar yerlerinde aşırı yoğunluk yapmamaları,alış verişlerini biran önce tamamlayıp evlerine dönmeleri konusundaki uyarılarımı tekrar etmek istiyorum.Aynı zamanda 20 yaş altı,65 yaş üstü vatandaşlarımızın evden çıkmamaları konusuna riayet etmeleri gerekli. Milas Belediyesi vatandaşlarımız adına her alanda görevlerini yerine getiriyor.Pazar yerlerimizde esnaf ve vatandaşlarımıza maske ve eldiven dağıtımımız devam ediyor.Güllük Zabıta birimimize de yeteri derecede eldiven bıraktık.İsteyen vatandaşlarımız buradan temin edebilir”dedi

Başkan Tokat son olarak Güllük pazarındaki sistemli ve düzenli Pazar olgusunun her yere yayılması gerektiğinin altını çizerek, Ben bu düzenden gerçekten çok memnun oldum,pazarcı esnafımıza,vatandaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.