“BAŞKAN TOKAT’IN BUGÜNKÜ DURAĞI BAFA OLDU”

12.06.2020


Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat bugün Bafa Mahallesine ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette sosyal mesafe kuralına ve maske takılmasına dikkat çeken Tokat, esnafa işlerinde kolaylıklar diledi.

Başkan Muhammet Tokat’ın ziyaretlerinin durağı bugün, Bafa oldu. Başkan Muhammet Tokat’ın yanında Özel Kalem Müdürü H. Arda Varol, Zabıta Müdürü Süleyman Karatoprak, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Bekir Güney ve Bafa Mahallesi Muhtarı Kerim Tekin hazır bulundu.

“PROJELERİMİZ HAZIR”

Muhammet Tokat, bölgede kurulan pazarı dolaşırken, esnaftan ve halktan gelen talepleri dinledi. Pazar esnafından gelen istekleri anında ilgili müdürlüklere aktaran Tokat’ın bu hareketi, vatandaşlar tarafından olumlu karşılandı. Bölge ziyareti sırasında pazar esnafı, “Ziyaretinizden ötürü teşekkür ederiz, buyurun Başkan’ım.” diyerek Başkan Tokat’a çiçek takdim etti. Bafa halkının ilgisine teşekkür ettiğini belirten Tokat, “Maalesef tüm Dünyanın etkilendiği bu pandemi sürecinden dolayı bazı çalışmalarımız aksamıştı. Bafa’nın sorunlarıyla ilgili projelerimiz hazır; en kısa sürede burayı ilgili arkadaşlarımız ziyaret edecek ve çalışmalara başlanacaktır.” dedi.

Bölge halkının bu pandemi sürecinde korunmasının tek yolunun, maske takılması ve sosyal mesafe kuralına uyulması olduğunu belirten Tokat, bölgede maske dağıtımı gerçekleştirdi ve bu süreçte Bafa halkını, maske takımı ve sosyal mesafe kuralına gösterdiği özveriden ötürü kutladı.

“ZİYARETLERİMİZ ÇOK OLUMLU GEÇİYOR”

Pazar ziyaretinin ardından esnafı da ziyaret eden Muhammet Tokat, burada da vatandaştan gelen talepleri dinleyerek ilgili birimlere aktardı. Vatandaşlarla konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Ziyaretlerimiz çok olumlu geçiyor. Biz her zaman halk için çalışan bir belediye olduk. Vatandaşlarımızdan gelen, bizi ilgilendiren konularda bir ihtiyaçları varsa gerekli desteği sağlıyoruz.” dedi. Mahalle esnafına işlerinde kolaylıklar dileyen Tokat’ın, bir sonraki ziyareti Pınarcık Köyü oldu.

“BİZİ ÇOK MUTLU ETTİNİZ”

Milas yolu üzerinde Pınarcık Köyü’ne bağlı bulunan işletmeleri ziyaret eden Tokat’a bir vatandaş, “Bizi ziyaretinizle şereflendirdiniz, çok mutlu olduk. Çok sarılmak istiyorum ama şartlardan dolayı sarılamıyorum.” dedi. Vatandaşın isteğine Başkan Muhammet Tokat’ın, “corona selamı” olarak bilinen dirsekleri değdirme hareketiyle karşılık vermesi gülüşmelere sebep oldu. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat son olarak çevre köylerde incelemeler yaptıktan sonra Bafa Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek gezisini sonlandırdı.