ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ

07.07.2020


Milas Belediyesi, Temmuz ayı olağan Meclis Toplantısı’nı Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirdi. Muhammet Tokat başkanlığında toplanan Meclis’te; 21 ana 3 ek gündem üzerinde görüşüldü.

Milas Belediyesi Meclisi, Temmuz ayı ilk oturumunu Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirdi. Toplantıda oturma düzeni sosyal mesafe kuralına göre belirlenirken, meclis üyelerinin bulundukları masalara maskeler bırakıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, uzun süre sonra meclis üyeleriyle buluşmaktan memnun olduğunu belirterek, “Yeni normalleşme süreci kapsamında Temmuz ayı meclis toplantımızı yapıyoruz. Alacağımız kararların Milas’a hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 “Komisyon Üyeleri Belirlendi”

Milas Belediyesi Meclis Toplantısı Temmuz ayı ilk oturumu encümen üyelerinin seçimi ve komisyon üyelerinin belirlenmesiyle devam etti. Gizli oylama usulü ile yapılan seçimde, Kenan Özdemir, Harun Reşit Çavuşoğlu ve Ali Kurt bir yıl süre görev yapmak suretiyle Encümen Üyeliği’ne seçildiler.

Açık oylama usulü ile gerçekleşen Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğine M. Murat Yazar, Cüneyt İlter, Hasan Çemrek, Sinan Erbay ve Tacettin Yıldız;

İmar Komisyonu üyeliğine, Ece Gülen, Halil Mutlu, Hürol Önder, İlhan Şimşek, Gürsel İnce;

 İçkili Yerler Belirleme Komisyonu üyeliğine, Hüseyin Çöllüoğlu, Gürsel İnce, Cüneyt İlter, Osman Balcı, Nazife Gürsoy 1 yıl görev yapmak suretiyle oybirliğiyle seçildiler.

 Diğer gündem maddelerinin görüşülmesi ve oylanmasının ardından Başkan Muhammet Tokat, 10 Temmuz tarihinde Belediye Meclisi’nin tekrar toplanacağını bildirerek toplantıyı kapattı.