MECLİS TOPLANTISI 2. OTURUMU TAMAMLANDI

10.07.2020


Milas Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısının ikinci birleşim toplantısı Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşti. 2019 yılı mali yılı kesin hesap komisyon raporu ile Ören ve Güllük’te yer alan belediyeye ait kafeteryalardaki ücretlerin yeniden belirlenmesi maddeleri görüşüldü.
Pandemi nedeniyle uzun bir aradan sonra Pazartesi günü yoğun bir gündem maddesi ile toplanan Milas Belediyesi Meclisi’nin ikinci oturumu düzenlendi.
İkinci oturumun ilk gündem maddesi “2019 mali yılı kesin hesap komisyon raporu”nun görüşülmesi oldu.
Komisyon Başkanı Murat Yazar, raporu okuduktan sonra maddeler tek tek meclis üyelerinin onayına sunuldu. Yapılan oylamalarda raporun her bir maddesi oy birliğiyle kabul edildi.
Rapora göre Milas Belediyesi 2019 yılı içerisinde 6 milyon iç borç anapara ödemesi yaparken, yine aynı dönem içerisinde 12 milyon borçlanma gerçekleştirdi.
2019 yılı net bütçe ödeneğinin 156 milyon 243 bin, bütçe giderinin ise 117 milyon 356 bin lira olduğu ifade edildi.
İÇECEK FİYATLARI GÜNCELLEŞTİRİLDİ
Ören ve Güllük’te yer alan Milas Belediyesi’ne ait kafeteryalardaki yiyecek ve içeceklerin ücretlerin yeniden belirlenmesi ile ilgili plan ve bütçe komisyonunun hazırlamış olduğu rapor yine komisyon başkanı Yazar tarafından okundu.
Kafelerde küçük çay 2 lira, büyük çay 4 lira, Türk kahvesi 3,5 lira, neskafe 4 lira, 0,5’lik su 1,25, tost ve gözleme ise 10 lira olarak belirlendi. Komisyonun çalışması meclis üyelerinin oylamasına sunuldu. Yeni fiyatlar meclis tarafından oy birliğiyle kabul gördü.
Toplantının sonunda söz alan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “ben komisyonlarımıza ve meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Uzun zamandan beri yapılamayan toplantılarımız başlamış oldu. Önümüzdeki dönemde de çalışmalarımız olacak. Ağustos ayında da yine bir araya geleceğiz”dedi.