MUHAMMET TOKAT MUĞLA’DA EN BAŞARILI İLÇE BELEDİYE BAŞKANI OLDU

18.08.2020


ORC Araştırma Şirketi’nin 30 Büyükşehir’de yaptığı araştırmada Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Muğla’da en başarılı İlçe Belediye Başkanı oldu. Yine aynı araştırmada Tokat, %58.5 başarı oranı ile Ege Bölgesi’nin en başarılı 4. İlçe Belediye Başkanı oldu.

 

ORC Araştırma Şirketi, 01 Ağustos-15 Ağustos tarihleri arasında 23.200 katılımcı ile yüz yüze anket ve bilgisayar destekli telefon görüşmesi (CATI) yöntemi ile bir araştırma gerçekleştirdi. Şirket tarafından yapılan açıklamada, nüfusu 10.000’in altında olan ilçelerin Yerel Yönetimler Performans Araştırması’na dahil edilmediği belirtilirken; çalışmanın 30 Büyükşehir’de gerçekleştirildiği bildirildi. Yapılan Yerel Yönetimler Performans Araştırması’nda Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Ege Bölgesi için yapılan sınıflandırmada Muğla’dan ilk on kişilik listeye giren tek isim oldu. Tokat, %58.5’lik başarı oranı ile Ege Bölgesi’nde 4. sırada kendine yer buldu. Ege Bölgesi’nde listenin ilk sırasına, %59.5’lik başarı oranı ile Aydın’ın Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan oturdu.

“Milas İçin Aşkla Çalışmaya Devam Edeceğiz”

Yerel Yönetimler Performans Araştırması’nın sonuçlarının açıklanmasının ardından sosyal medyadan bir açıklama yayınlayan ve  Milas halkına teşekkür eden Milas Belediye Başkanı Muhammet  Tokat, “Önde gelen kamuoyu araştırma kuruluşu ORC, son yaptığı ´Yerel Yönetimler Performans Araştırması´ anketini kamuoyuyla paylaşarak, bu gurur hepimizin. Milas için gece gündüz var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.