BAŞKAN TOKAT MİLAS BASINIYLA BULUŞTU

20.10.2020


Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, Milas’ta görev yapan basın emekçileri ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Tokat, Milas’ın her bölgesine hizmet götürme noktasında yoğun olarak çalıştıklarını belirtti.

 

Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, Milas yerelinde çalışan yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Kahvaltı şeklinde gerçekleştirilen buluşmada Muhammet Tokat’a, Milas Belediye Başkan Yardımcıları Cüneyt İlter ve Gülşen Gökçe eşlik ederken, programının bir bölümünde CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan da yer aldı. Gazetecilerin sorunlarını dinleyen Tokat, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktardı. Gazetecilerle bir arada olmaktan son derece memnun olduğunu dile getiren Başkan Tokat, “Öncelikle bu davete katıldığınız için çok teşekkür ederim. Hepiniz çok zorlu bir görevi icra ediyorsunuz. Özel günlerin dışında da siz değerli gazetecilerle böyle programlarda buluşmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte de böyle buluşmalar organize etmeye özen göstereceğiz.” dedi. Milas Belediyesi’nin son dönemlerde başlattığı “Süt Kardeşim” ve “Dijital Sınıf” projeleri hakkında basın mensuplarını bilgilendiren Tokat, çocukların kişisel gelişimleri için süt içmenin çok önemli olduğunu vurgularken, pandemi döneminde yine çocukların etkin olarak eğitim alabilmesi adına “Dijital Sınıf” projesiyle birlikte bir atılım gerçekleştirdiklerini ifade etti.

“Labranda Markasını Hep Birlikte Büyütmeliyiz”

Labranda Su markasının özelde Muğla, genelde Türkiye için önemli bir atılım olduğunu ifade eden Başkan Tokat, “Labranda Su Fabrikası’na önemli yatırımlarımızı tamamladık ve ürün çeşitliliğimizi arttırdık. Bu markayı hep birlikte büyütmeliyiz. Özellikle işletmelerimizden kişisel talebim, iş yerlerinde Labranda Su kullanmaları ve bu markayı teşvik etmeleridir.” dedi. Bodrum Belediyesi ile kardeş belediye olunduğunun altını çizen Tokat, bu çerçevede Bodrum Belediyesi’nin işletmelerinde Labranda Su satılacağını aktardı. Ürün çeşitliliğinin arttığını ve bu noktada bir geri dönüşüm faaliyetinin de açığa çıktığını ifade eden Başkan Tokat, Milas’ın belirli bölgelerine geri dönüşüm kutuları koyulacağını aktardı.

“Belediyeler Sizin Eviniz”

Belediye bünyesinde birimlerin yenilendiğini ve yeni dönemde daha güçlü bir yapıda hareket edileceğini aktaran Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, “Belediyeler, vatandaşlarımızın evleridir, onların yuvalarıdır. Biz Milas Belediyesi olarak her anlamda hemşehrilerimize hizmet götürme noktasında etkin bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.  Buluşma, yerel basın mensupları ile çekilen hatıra fotoğrafının ardından noktalandı.