BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

22.10.2020


Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından  organize edilen yemeğe katıldı. Yemekte Temizlik işleri personelinin önemine değinen Başkan Tokat; ‘Bu kentin her türlü imajı, bu kentin her türlü görüntüsü, başkaları tarafından beğenilmesi, içindeki yaşayan insanların sağlığı, sıhhati sizlerden soruluyor’ dedi

Yemek organizasyonunda Başkan Tokat’a CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Milas Belediye Başkan Yardımcıları Gülşen Gökçe ve Cüneyt İlter eşlik etti.

“Sizler Bu Ailenin En Nadide Parçalarısınız”

Yemek organizasyonunda temizlik işleri personeline  yönelik bir konuşma gerçekleştiren Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat; “Belirttiğimiz gibi belediyemizde riskli iş grubunda çalışan insanlarsınız. Her toplantıda ifade ettiğim gibi hele hele yeni göreve başlarken hepinize özellikle tekrar ederek hatırlattığım gibi her an kazaya imkan veren ve riskin çok fazla olduğu bir iş grubunda çalışıyorsunuz. Bu anlamda diğer birimlerden çalışan arkadaşlardan daha fazla dikkatli olmanızı daha fazla kendinize dikkat etmeniz gerekiyor. Her dönemde kazamız oluyor. Kaybettiğimiz, yaralanan arkadaşlarımız oluyor. Bu noktada üzülüyoruz. Çünkü biz bir aileyiz. Sizler bu ailenin en nadide parçalarısınız. Çünkü temizlik işiyle uğraşıyorsunuz hani temizlik imandan gelir derler ya… Bu kentin her türlü imajı, bu kentin her türlü görüntüsü ve başkaları tarafından beğenilmesi, içinde yaşayan insanların sağlığı, sıhhati sizlerden soruluyor. Bu anlamda bizim için çok değerlisiniz. Her noktada samimiyetle ifade ettiğim şekliyle belediyemizde temizlik biriminde çalışan arkadaşlarımızı ben hep ayrı tutarım. Onların benim gönlümdeki yeri her zaman farklıdır. Ara sıra talihsiz kazalar gerçekleşebiliyor, bundan ötürü özellikle şoför arkadaşlarımızın çok daha dikkatli olması gerekiyor. Belediye içerisinde bize aile duygusunu yaşatıyorsunuz bunların hepsi bizim için çok önemli ama sağlığınız bizim için daha önemli. Karşı tarafta kaza yaptığımız vatandaşlarımızın da sağlığı, yaşamı bizim için çok önemli. Her ortamda ifade ediyoruz. Sizlerin maddi ve manevi refahı bizim için önemli” dedi.

“Yeni Araçlarımız Çok Yakında Geliyor”

Belediyenin araç filosuna yeni araçların geleceği müjdesini veren Başkan Tokat; “Her şartta sizleri en iyi şekilde koruyacağımıza olan ifadelerimize itibar edebilirsiniz. Belediyemizin imkanları çerçevesinde bunu en iyi şekilde yapmaya çalışacağız. Eksiklikler olur. Zaman içinde tamamlamamız gerekiyor. Belediyemize yeni araçlar ve yeni personeller geliyor. En geç yılbaşına kadar yeni araçlarımız gelecek. Tam kapasitemizle çalışmaya devam edeceğiz. Makinalarıyla, personeliyle gerekli donanıma sahip olunması için elimizden gelen gayret ve hassasiyeti gösteriyoruz. Lütfen dikkatli olun. Kaza illa bizim hatamızdan olmaz karşı tarafta bir dalgınlığa gelebilir. Bunu da hesaplamamız lazım.” dedi.

Bu duygularla bu yemeği düzenleyen, emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Sizlerle beraber olmamızı yine bu aile görüntüsünü beraber vermemizi sağladılar. Size de iştirak edip katıldığınız için teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.