HES KODU UYGULAMASINA GEÇİLİYOR

18.11.2020


Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, son açıklanan koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kısıtlama kararlarıyla ilgili Milas Belediyesi’nin aldığı önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada alınan 2 önlem kararı hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Tokat, bu uygulamalardan ilkinin Milas Belediyesi personelinin dönüşümlü ve uzaktan çalışma prensibine dayanan esnek çalışma modeline geçmesi olduğunu belirtirken, ikinci uygulamanın ise Milas Belediye binalarında uygulanacak olan HES uygulamasına geçiş olarak açıkladı.

Milas Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vermekteyiz

Tedbirler hakkında açıklamalarda bulunan Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat; “Mücadele için alınan kararları iyi takip etmemiz ve iyi uygulamamız lazım. Her zaman söylediğimiz gibi işin temel noktası maske, hijyen ve mesafe bunu mutlaka hayatımıza sokmamız ve kararlılıkla uygulamamız lazım. Bildiğiniz üzere son günlerde ilçemizde, ilimizde ve ülkemizde salgın iyice yayılmış durumda. Vaka sayıları, hasta sayıları ve ölüm sayıları gittikçe artmakta. Bu sebeple tedbirlere daha riayet etmemiz kaçınılmaz ve zorunlu oluyor. Yeni açıklanan tedbirler salgında geldiğimiz yeni durum icabı Milas Belediyesi olarak hükümetimizin almış olduğu tedbirlerin uygulanması konusunda üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda kendi görevlerimiz dışında başka birimlerin ve kurumların işlerine destek anlamında da Milas Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vermekteyiz.

2 Temel Uygulamaya Geçeceğiz.

23 Kasım Pazartesi’den itibaren belediyemiz kurumsal kimliğiyle bu mücadeleye destek olma ve kurumumuzu ve halkımızı koruyabilme adına 2 temel uygulama geçeceğiz. Birincisi personelimizin dönüşümlü ve uzaktan çalışma prensibine dayanan esnek çalışma modeli. Pazartesiden itibaren personelimiz müdürlerimizin inisiyatifinde ,kendi biriminin iş niteliğine göre hizmetleri aksatmadan yürütebilecek şekilde prensipleri belirleyerek, personelimizin çalışma alanlarımızda binalarımızda yoğunlaşmasını önlemek adına böyle bir uygulamaya geçiyoruz. Uzaktan ya da dönüşümlü çalışma esasına dayalı bir esnek çalışma modelini 23 Kasım Pazartesi’den itibaren uygulayacağız.

Vatandaşlarımızın HES kodlarını edinmesi gerekiyor…

Belediye binalarında HES Kodu denetiminin yapılacağını ifade eden Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat; “23 Kasım Pazartesi’den itibaren uygulayacağımız ikinci yeni uygulama HES uygulamasına geçiştir. HES kodu artık çok önemli hale geldi. Bu noktada öncelikle cuma günü mesai bitimine kadar birim müdürlerimizden kendi bünyelerinde çalışan personelin HES Kodu edinmelerini sağlamalarını istedik. Kendi personelimizin cuma gününe kadar HES kodlarını alacağız. Pazartesi’den itibaren şu anda her iki hizmet binamız girişinde kurmuş olduğumuz HES kodu kontrol sistemiyle gerek personelimizin gerekse belediyemize gelen yurttaşlarımızın HES kodu sorgulamasını yapacağız. Kovid tespit edilen ya da şüpheli hal görünen ya da HES kodu almamış vatandaşlarımız maalesef kontrol noktalarından geçemeyeceği için binalarımıza alınmayacaktır.

Çok hassas zorlu bir sürece giriyoruz. Hepimizin bu mücadeleye destek olması gerekiyor. Başarırsak hep beraber başaracağız. Bu konuda kurumlarımıza, kuruluşlarımıza ve halkımıza güveniyoruz. Daha fazla hassasiyet daha fazla dikkat ve kuralların hassasiyetle uygulanması hepimizin boynunun borcudur. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum sağlıklı günler diliyorum” dedi.