MİLAS ŞEHİTLİK ANITI HIZLA YÜKSELİYOR

09.12.2020


Milas Şehitlik Anıtı yapım çalışmaları hızla devam ediyor. İlçemiz için çok önemli bir eser olması planlanan  anıt bir an önce tamamlanarak, ilçemizdeki yerini alacak.

Milas Belediyesi tarafından Üçyol Mahallesi’nde bulunan Güven Park’a yapılacak olan Milas Şehitlik Anıtı, vatan savunmasında hayatını kaybeden kahraman şehitlerimizin anısını yaşatacak.

Milas Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından inşa süreci hızla devam eden Milas Şehitlik Anıtı’nın yoğun çalışmalar neticesinde ivedilikle tamamlanması planlanıyor.

Milas´a özgü yerel değerler de içeren, özel bir şehitlik projesine imza atmak istediklerini belirten Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, Şehitlik Anıtı’nın gelecek nesillerde tarih bilinci oluşması için çok önemli olduğunu ifade etti. Başkan Tokat, “ Şehitlerimize sonsuz şükran ve minnetimizin sembolü olan Şehitlik Anıtımız, ölümsüzlüklerinin yegane meşalesi olarak sonsuza kadar Milas’ımızda yaşayacak. İnşaa süreci hızla devam eden şehitlik anıtımızı bir an önce bitireceğiz ”dedi.