BAŞKAN TOKAT SALI PAZARINDAN VATANDAŞLARA SESLENDİ

09.03.2021


Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat ilçemizde kurulan geleneksel Salı Pazarı ve pazaryeri civarındaki esnafları ziyaret etti.

Pazar yerinde bulunan Zabıta noktasından anons aracılığıyla vatandaşlara hitap eden Başkan Tokat, koronavirüs tedbirleri hakkında vatandaşlara uyarı yaptı. Pandemiyi yenmek için aşılamanın çok önemli olduğunu belirten Başkan Tokat; “Sırası gelen, randevu verilen tüm vatandaşlarımız ilgili sağlık kuruluşlarına gidip, aşılamalarını mutlaka yaptırsınlar” dedi. Başkan Tokat daha sonra Milas Muharip Gaziler Derneği’ne geçerek, gazilerle sohbet etti.

Kırmızıya yakın bir turuncu konumundayız.

Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat bugün Salı Pazarını ziyaret etti. Esnaflara bereketli kazançlar dileyen Başkan Tokat; pazarı gezerek, vatandaşlara anons aracılığıyla bir konuşma gerçekleştirdi.

“Pazarımızın bereketli geçmesini diliyorum. Hepinize sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum”diyen Başkan Tokat; “ Bildiğiniz gibi hükümetimizin açıklamış olduğu sonuçlara göre Muğla ili Türkiye’de turuncu renkteki iller arasında. Üzülerek söylüyorum turuncu olmamıza rağmen kırmızıya yakın bir turuncu konumundayız.

Esnafımızın ve halkımızın rahatlayabilmesi için turuncuyu, sarıya ya da maviye çevirmemiz gerekiyor. Ama biz maalesef kırmızıya yakınız. Eğer yeniden kırmızı olursak, tekrar kısıtlama tedbirleriyle karşı karşıya kalabilir esnafımızı, üreticimizi ve halkımızı daha büyük sıkıntılara sokabiliriz. Bu sebeple siz değerli halkımızdan pandemi şartları içerisinde tedbirlere daha sıkı uymanızı bekliyoruz. Maske, mesafe ve hijyen kurallarını harfiyen uygulamamız ve rakamları tersine çevirmek için toplumca hep birlikte çalışmamız gerekiyor.

Özellikle Pazar yerlerimiz bu konuda çok önem arz ediyor. Pazar yerlerimizde bu kurallara harfiyen uymamız hem sizin hem de toplum sağlığımız için çok önemli. Gerekli duyarlılığı göstereceğinize yürekten inanıyorum ve size şimdiden teşekkür ediyorum.

Pandemiyi yenmek için aşılama çok önemli

Ayrıca bir konuyu da sizlerle özellikle paylaşmak istiyorum. Sağlık kuruluşlarından bize gelen bilgilere göre ilçemizde maalesef aşılama çalışmaları yeterince ilerlemiyor. Özellikle 65 yaş üstü ve sırası gelen vatandaşlarımız kendilerine verilen randevulara rağmen aşılamaya gitmiyorlar.  Pandemiyi yenmek için aşılama çok önemli bu konuda tereddüt yaşamamıza ya da çekince göstermemize gerek yoktur. Lütfen sırası gelen randevu verilen tüm vatandaşlarımız ilgili sağlık kuruluşlarına gidip, aşılamalarını mutlaka yaptırsınlar. Pandemiyi başka türlü yenme şansımız yoktur” dedi

Pazar ziyaretini tamamlayan Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat daha sonra Milas Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret ederek, gazilerle sohbet etti.