BAŞKAN TOKAT BAFA PAZARINI ZİYARET ETTİ

12.03.2021


Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet TOKAT Bafa Mahallesinde kurulan semt pazarını ziyaret etti.

Belediye çalışmalarını denetleme,muhtar ve vatandaşların taleplerini yerinde dinleme amacıyla ziyaretlerini sürdüren Başkan Tokat’a Belediye Başkan yardımcısı Gülşen Gökçe ve birim müdürleri de eşlik etti.

Bafa pazarında alış veriş yapan vatandaşlara ve pazarcı esnafına yönelik konuşma yapan Başkan Tokat; pandemi kurallarına uyulması ve aşı konusunda uyarılarda bulundu.

Sizlerden 2 konuda hassasiyet bekliyoruz diyerek sözlerine devam eden Başkan Tokat ;

 “Muğla ilinin Türkiye’de turuncu iller arasında  ancak kırmızıya çok yakın olduğunu belirterek başta pazar yerlerimiz olmak üzere kendi sosyal hayatımızda da kurallara harfiyen riayet etmenizi maske, mesafe ve hijyen kurallarını uygulamanızı istiyorum” dedi.

Aşı konusuna da değinen Başkan Tokat ;  “Muğla’nın neredeyse en geriden gelen ilçesi konumundayız.  65 yaşın üzerindeki aşı sırası gelmiş yurttaşlarımız kendilerine randevu verilmesine rağmen maalesef aşılamaya gitmiyorlar. Aşı olmadan bu hastalığı yenemeyiz”dedi.

Bafa Pazar yeri yenileniyor..

Bafa Pazar yeri projesinin hazır olduğunu belirten Başkan Tokat ; “Pazar yerini yenileme çalışmalarımıza çok yakında başlıyoruz.İçerisinde düğün alanı ve gençlerimiz için bir  halı saha olacak.Çevre düzenlemeleri ile Bafa’ya yakışan bir Pazar yerini en kısa sürede hizmetinize sunacağız”dedi.

Başkan Tokat ve ekibi son olarak Pınarcık mahallesindeki incelemelerin ardından ziyaretlerini sonlandırdı.