PANDEMİ DÖNEMİNDE HAYATINI KAYBEDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARI ANISINA AĞAÇ DİKİLDİ

12.03.2021


Milas Belediyesi ve Muğla Tabip Odası Covid 19 Pandemi döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanları anısına ağaç dikimi gerçekleştirdi. Milas Belediyesi Şehir Parkı’nda belirlenen noktaya dikilen Gülibrişim ağacı hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının anısını yaşatacak.

Milas Belediyesi’nin katkılarıyla Milas Şehir Parkı’nda gerçekleşen ağaç dikimi etkinliğine Milas Belediye Başkan Yardımcısı Gülşen Gökçe, Muğla Tabip Odası Başkanı Dr. Cafer Şahin ve sağlık çalışanları katıldı.

Her zaman sağlık çalışanlarımızın yanındayız

Ağaç dikiminin ardından konuşan Milas Belediye Başkan Yardımcısı Gülşen Gökçe; Pandemi döneminde hastaların sağlığına kavuşması için mücadele ederken virüse yakalanıp, hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızı saygıyla anıyorum. Her zaman sağlık çalışanlarımızın yanındayız. Bugün bu anıt ağacı dikerek, hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızın anısını yaşatacağımız için çok mutluyum” dedi.

Etkinlikte bir konuşma gerçekleştiren Muğla Tabip Odası Başkanı Dr. Cafer Şahin, 1 yılını tamamladığımız bir pandemi süreci yaşadık. 11 Mart’ta başlayan Türkiye’de pandemi çok canımızı yaktı. 385 sağlık çalışanımızı kaybettik. Gerçekten ateş düştüğü yeri yakıyor. Canımızın yanmasını bir daha istemiyoruz” diyerek Anıt ağacının buraya dikilmesindeki katkılarından dolayı Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat’a teşekkür etti.

Ağaç dikiminin  ardından Muğla Tabip Odası Başkanı Dr. Cafer Şahin, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Gülşen Gökçe’ye günün anısına plaket takdim etti.