BAŞKAN TOKAT AVUKATLAR GÜNÜ NEDENİYLE DÜZENLENEN TÖRENE KATILDI

05.04.2021


Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, Muğla Barosu Milas İlçe Temsilciliği’nin 5 Nisan Avukatlar Günü kapsamında düzenlediği programa katıldı.

Atapark Meydanı’nda Muğla Barosu Milas İlçe Temsilciliği’nin çelenk sunumuyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti. Daha sonra Muğla Barosu Milas İlçe Temsilcisi Av. Ozan Güngör tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirdi. Güngör; “Kutsal savunma görevimizi icra ederken, her daim laik, sosyal ve demokratik hukuk devleti ilkesine dayalı Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı aydınlık yolda yürümeye devam edecek ve bu uğurda hukuk devleti idealine ulaşacağımıza dair inancımızı yitirmeksizin, korkmadan ve yılmadan mücadelemizi daima sürdüreceğiz” diye konuştu.

“Hak, hukuk ve adalet yolunda verdikleri kutsal hizmet nedeniyle başarı ve kolaylıklar diliyorum”

Konuşmanın tamamlanmasının ardından Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, törene katılan avukatlarla birlikte Atapark’ta bulunan Atatürk heykeline karanfil bıraktı.

Buradaki törenin tamamlanmasının ardından Milas Adliyesi’nde Muğla Barosu’na bağlı görev yapan avukatları ziyaret eden Başkan Tokat, kendilerine hak, hukuk ve adalet yolunda verdikleri kutsal hizmet nedeniyle başarı ve kolaylıklar diledi.