MİLAS BELEDİYE BAŞKANI AV. MUHAMMET TOKAT’IN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

17.09.2021


Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, Gaziler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Tokat mesajında şu ifadelere yer verdi.

19 Eylül 1921, Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından TBMM tarafından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal’ rütbesi ve ‘Gazi’ unvanının verildiği tarihi bir gündür. Bu nedenle 19 Eylül tarihi Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.

Vatan ve millet söz konusu olduğunda fedakârlığı vatandaşlık ilkesi sayan bir kültürün temsilcileriyiz. Tarih boyunca insanlığa yol gösteren büyük medeniyetler kuran bu anlayışta,  şehitlik ve gazilik milli ve manevi değerlerimizin en yüce makamları olarak kabul edilmiştir.

Vatanın bölünmez bütünlüğünü, halkımızın huzur ve güvenliğini her şeyin üstünde tutarak mücadele edip, ülkemizin her karış toprağına terlerini ve kanlarını akıtan gazilerimizin kahramanlıkları hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, geçmişte verdikleri büyük mücadelelerle, bugün özgür ve huzurlu bir biçimde yaşamamızı sağlayan başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize aileleri ile birlikte huzur ve mutluluklar diliyorum.