BAŞKAN TOKAT VATANDAŞ BULUŞMALARINA DEVAM EDİYOR

21.10.2021


Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, ilçemiz mahallelerinde vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Tokat ve beraberindeki heyet sırasıyla Çakıralan, Yoğunoluk, Pinar, Kalem ve Dereköy mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Muhtarların ve vatandaşların taleplerini dinleyen Başkan Tokat, Çakıralan Mahallesi yaklaşık 4bin m2 parke kaplama çalışması, Pinar Mahallesi Kumluca Mevkii yaklaşık 8 bin m2 parke kaplama çalışması ve Yoğunoluk Mahallesi Hasanavlusu ve Beşoluk Mevkiileri’nde yapımı tamamlanan yaklaşık 11 km’lik 1. Kat sathi kaplama asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Gerçekleşen ziyaretlere Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ateş, CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, Belediye Meclis Üyeleri ve birim müdürleri katıldı.

Ziyaretlerde belediyenin ilgili birim müdürleri, vatandaşlar ve muhtarlardan gelen talepler doğrultusunda notlar aldı.

Mahallelerimizde yoğun çalışmalarımız var.

Gerçekleşen ziyaretlerde bir konuşma gerçekleştiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Bugün mahallelerimizde yapılan, yapılmakta olan ve önümüzdeki süreçte yapılacak olan çalışmaları yerinde incelemek ve vatandaşlarımızın şikayetlerini, taleplerini dinlemek adına mahallelerimize ziyaret gerçekleştiriyoruz. Milas Türkiye’de köyü en fazla olan ilçelerden bir tanesi. Her yere hizmet götürme noktasında var gücümüzle çalışmaktayız. Yapılması gereken hizmetleri yerine getirerek, karşınıza gönül rahatlığıyla gelmek bizim en büyük arzumuzdur.  Muhtarımızdan ve vatandaşlarımızdan gelen istekler var. Bunları ilgili müdürlerimize bildirdik. Elimizden geldiğince hayatınızı kolaylaştırmak ve mahallelerimizin yaşam seviyesini daha yüksek hale getirmek için çalışma arkadaşlarımızla beraber gayretli bir şekilde hizmet üretmeye devam edeceğiz. Hizmetler noktasında dengeli bir şekilde istekleri yerine getirmeye gayret ediyoruz. Yakın dönemlerde arkadaşlarımız bu bölgelerde yoğun çalışmalar yaptılar” dedi.

Üreticiyi, köylüyü ve tarımı destekleme kararlılığındayız.

Üreticinin ve köylünün her zaman destekçisi olacaklarını belirten Başkan Tokat; “ Özellikle salgın köy hayatını, doğal ürünleri, doğal beslenmeyi insanlara bir daha hatırlattı ve ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Biz Belediyeler olarak, üreticiyi, köylüyü ve tarımı destekleme kararlılığındayız. Özellikle tohum, ilaç, gübre, hayvancılık, arıcılık ve benzeri alanlarda tarıma, köylüye, üreticiye gerekli destekleri vereceğiz. Bu konuda başta muhtarlarımız olmak üzere Ziraat Odamızla ve ilgili tarım kuruluşlarıyla da bu anlamda karşılıklı istişare halindeyiz. Hatta şu anda arkadaşlarımızın başlattığı halıcılık faaliyetinin tekrar desteklenmesi anlamında ve aynı zamanda şu anda yoğunlaştıkları yangın bölgelerindeki mahallelerimizin ekonomik ve tarımsal olarak desteklenmeleri ve kalkınmaları anlamında güzel çalışma ve projeleri var” dedi.