EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI’NIN 2. BİRLEŞİMİ TAMAMLANDI

25.10.2021


Milas Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 2. birleşimi tamamlandı. Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat’ın Başkanlığı’nda toplanan mecliste, 2022 Mali yılı Performans programının görüşülmesi, 2022 Mali yılı bütçesi ve takip eden iki yılın bütçe tasarısı ve 2022 Mali yılı içinde hizmet karşılığı alınacak ücret tarifeleri görüşüldü.

Gündeme geçilmeden önce Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat görevlendirmeler konusunda meclisi bilgilendirdi.

Başkan Yardımcılarımıza Görevlerinde Başarılar Diliyorum

Başkan Tokat; “Cüneyt İlter ve Gülşen Gökçe arkadaşlarımızın Başkan Yardımcılığı görevleri sona erdi. Öncelikle gayretleri ve emekleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Önümüzdeki 1 yıllık süre için Başkan Yardımcılığı konusunda teknik işlerde Halil Mutlu, idari işlerde de Mehmet Ateş Başkan Yardımcısı olarak tarafımdan görevlendirildiler ve geçen hafta itibariyle görevlerine başladılar. Onlara da başarılar diliyorum, kolay gelsin diyorum. Ayrıca Tolga Ay arkadaşımızı İmar ve Şehircilik Müdürü olarak görevlendirdik” dedi.

Komisyon Üyelerimize Yürekten Teşekkür Ediyorum

Plan ve Bütçe Komisyonu üyelerinin yoğun olarak çalıştığını belirten Başkan Tokat; “Öncelikle bu süre içerisinde gerek bütçenin hazırlanması, gerek tarifelerin oluşturulması noktasında azami gayret sarf eden  Plan Bütçe Komisyonu başkanımıza ve üyelerimize yürekten teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Tokat’ın konuşmasının ardından Plan Bütçe Komisyon Raporları’nın görüşülmesine geçildi.

2022 yılı Mali Yılı Performans Programı, 2022 Mali Yılı bütçesi ve takip eden iki yılın bütçe tasarısının ve 2022 Mali yılı içinde hizmet karşılığı alınacak ücret tarifelerinin görüşülmesi, Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Murat Yazar tarafından okundu. 

Milas Belediyesi 2022 yılı bütçesi 340 Milyon TL olarak oy birliği ile kabul edildi.

Milas Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 05 Kasım 2021 tarihinde saat 14:00’te toplanmasına oy birliği ile karar verildi.