29 EKİM MİLAS’TA COŞKUYLA KUTLANACAK

28.10.2021


 

 

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Milas’ta birçok etkinlikle coşkuyla kutlanacak.

 

Ülke genelinde her yıl büyük bir coşku ile gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Milas’ta da tüm coşkusuyla gerçekleşecek. Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 98’nci yıl dönümü dolayısıyla Milas Kaymakamlığı tarafından düzenlenen törenle, 28 Ekim Perşembe günü Atapark Meydanı’nda saat 13.00’de kaymakamlık, garnizon komutanlığı ve belediye başkanlığı çelenkleri Atatürk Anıtı’na sunulacak.

“Pusula Konseri Gerçekleşecek”

28 Ekim Perşembe günü Atapark Meydanı’nda gerçekleşecek resmi törenin ardından Milas Belediyesi organizasyonuyla Perşembe akşamı saat 20.00’de Milas Belediye Ören Hizmet Binası önünden başlayacak Fener Alayı’nın ardından saat 21.30’da Ören Yalı Konser Alanı’nda Pusula konseriyle bayram coşkusu doyasıya yaşanacak.   

“Hem Güllük’te Hem de Milas’ta Konser”

29 Ekim Cuma günü ise ilk olarak saat 09.00’da Milas Kaymakamlığı’nda tebrikat töreni yapılacak. Ardından Atapark Meydanı’nda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak olan program konuşmaların yapılması, şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisi ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erecek. Milas Belediyesi organizasyonuyla akşam saatlerinde saat 20.00’de Güllük’te Fener Alayı ve 21.30’da Milas Belediye Güllük Hizmet Binası önünde Pusula konseri gerçekleşecek.

“Ali Altay Konseriyle Bayram Coşkuyla Kutlanacak”

Milas Merkez’de de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları tüm coşkusuyla gerçekleşecek. 29 Ekim saat 20.00’de Milas Belediye Ek Hizmet Binası önünden başlayacak Fener Alayı’nın ardından saat 21.30’da Atapark Meydanı’nda Ali Altay konseri ile Milaslılar doyasıya eğlenecek. Ali Altay konserinin ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri noktalanacak.