VATANDAŞ BULUŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

04.11.2021


Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, vatandaş buluşmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Mahalle sakinlerinin isteklerini, önerilerini dinleyerek, mahallelere dönük çalışmalar planlamak ve alan çalışması yaparak; yapılan ve yapımı devam eden faaliyetleri yerinde incelemek adına gerçekleştiren ziyaretler kaldığı yerden devam ediyor.

Sırasıyla Kandak, Göldere, Narhisar ve Danişment mahallelerinde vatandaşlarla buluşan Başkan Tokat, ve beraberindeki heyet Narhisar Mahallesi’nde yapımı tamamlanan, Danişment Mahallesi’nde yapımına başlanan Çok Amaçlı Sosyal Alanları ve ziyaret edilen mahallelerdeki çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Tokat, yapılan çalışmaların mahalle halkına hayırlı olmasını diledi.

Ziyaretlerinde Başkan Tokat’a Milas Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Ateş, Halil Mutlu, CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, Belediye Meclis Üyeleri ve birim müdürleri eşlik etti.

Milas Belediyesi bölge belediyeleri içerisinde kırsal mahallelere en çok hizmet götüren, önem veren belediyedir.

Ziyaretler esnasında konuşma gerçekleştiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Sizin isteklerinizi, önerilerinizi dinlemek ve buna göre bir çalışma programı oluşturmak adına  mahallelerimize ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Aslında daha önce gelmeyi planladığımız ziyaret programımızı maalesef biraz gecikerek bugüne yapabiliyoruz. Malum bu sene yaşanabilecek bütün felaketler yaşandı. Pandemiden korkarken daha kötüleri çıktı karşımıza. Hayat bir şekilde devam ediyor. Hayat normale döndüğü için, bizde elimizden geldiğince çalışıyoruz. Milas tabiî ki Türkiye’de köy sayısı en fazla olan ilçelerden bir tanesi. Bizden hizmet bekleyen, bize güvenen, bizden umut bekleyen çok köyümüz ve mahallemiz var, halkımız var. İstekler gerçekten sınırsız kaynaklar sınırlı. Sınırlı kaynaklarla istekleri planlamaya çalışıyor ve her tarafa da yetişme gayretiyle çalışıyoruz. Samimiyetle ifade edebilirim ki Milas Belediyesi bölge belediyeleri içerisinde köylere ve kırsal mahallelere en çok hizmet götüren, önem veren belediyedir. Bunu herkes hakkımızı teslim ederek, ifade etmektedir.

Milas Belediyesi her alanda her yerde faaliyetlerini sürdürüyor.

Milas Belediyesi ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Tokat; Pandemi ve yaşadığımız sıkıntılı yıl belki de bazı planlarımızı geciktirmemize sebep oldu. Pandemide yapmayı planladığımız bazı işleri erteledik. Çünkü halkımızın o sırada özellikle sosyal yardım, sağlık, eğitim ve diğer alanlarda belediyelerin desteğine daha çok ihtiyaçları vardı. Kaynaklarımızı bu alanda kullanmaya özen gösterdik. Bazı programlarımızın bu anlamda geciktiğini ve geriden gittiğini kabul ediyoruz. Şu anda Milas Belediyesi kırsalda her alanda her yerde faaliyetlerini sürdürüyor. Belediyecilerin, yerel yöneticilerin görevi sizlerin hayatını kolaylaştırmak, ve köylerin gelişmesini sağlamaktır. İmkanlarımızın el verdiği ölçüde sizler için çaba sarf ettiğinizi bilmenizi istiyoruz. Muhtarlarımızdan gelen talepler bizim yetki ve sorumluluğumuzda ise ekip arkadaşlarımızla planlıyoruz, eğer Büyükşehir ya da başka bir müdürlüğü, kurumu ilgilendiriyorsa da orada gerekli girişimleri sizin adınıza yaparak, sizlerin sıkıntılarını çözmek için çabalıyoruz.

Tarımı ve üreticiyi destekleyeceğiz.

Pandemi döneminin doğal ürünlerle beslenmenin önemini hatırlattığını belirten Başkan Tokat; “Tarımın en önemli sorunu maliyetlerin ve girdi fiyatlarının yüksek olmasıdır. Bu vesileyle üreticimizi, tarım kesimimizi belediyeler olarak destekleme kararı aldık. Tarımı ve üreticiyi destekleyeceğiz. Başta kooperatifler, birlikler, muhtarlıklar vasıtasıyla Ziraat Odamızla beraber ilgili tarım kuruluşlarıyla ve gönüllü kuruluşlarla beraber çalışmaktayız. Üretmek isteyen çalışmak isteyen, üreticimize de başta gübre, ilaç, tohum, arıcılık, hayvancılık, halıcılık olmak üzere her alanda üretmek isteyenleri desteklemeyi düşünüyoruz. İleride belki de ürettiklerinizi daha fazla satma imkanı yaratabilecek yeni girişimler de sağlayacağız. Bu noktada Milas Belediyesi olarak başta Büyükşehir Belediyemizle olmak üzere güzel çalışmalar yapacağız. Belediyeler devletin halka en yakın elidir. Belediyeler yerel yönetimdir. Belediyeler sizin kendi evinizdir. İyi ve kötü gününüzde yanınızda her zaman belediyeler vardır” dedi.

Danişment’e yakışır bir sosyal alan yaratacağız.

Günün son ziyaretini Danişment Mahallesi’ne gerçekleştiren ve burada yapımına başlanan Çok Amaçlı Sosyal Alan yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Tokat; “Çalışmayı yerinde görmek adına Danişment mahallemize ziyaret gerçekleştirdik. Arkadaşlarımızın çalışmalarını inceledik. Danişment’e yakışır bir sosyal alan yaratacağız burada. Yaklaşık 450 m2’lik bir alanda 61 bin Lira’ya mal olacak Çok amaçlı sosyal alana yemekhane bölümlerini de ilave ederek, hem size daha yakışır hale getireceğiz hem de daha kullanışlı ve işlevli olacak. Arkadaşlarımız burada çalışırken talep edilen kahvehanenin üst kısmındaki sistemi de değiştireceğiz. 10 gün içerisinde buradaki çalışmaları tamamlayacağız ve mahalle halkımızın kullanımına teslim edeceğiz. Umuyorum ki mevlütlerinizde, düğünlerinizde toplantılarınızda ya da anma ve kutlama programlarınızda dışarıdan gelen misafirlerinizin ağırlanmasında burası sizin çok işinize yarayacak. Bu çalışma köye ayrı bir hava katan köyde farklı bir rahatlık yaratan bir çalışma. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ziyaretlerinde Belediye Başkan Yardımcılarını ve birim müdürlerini tek tek mahalle halkına tanıtarak, daima vatandaşların hizmetinde olduklarının altını çizdi.