BAŞKAN TOKAT: HEMŞEHRİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

15.12.2021


 

Muğla Milas’ta beklenen yağışlar başladı. Şiddetli yağışlardan dolayı meydana gelen sel ve toprak kaymasından dolayı mağdur olan yurttaşların yardımına Milas Belediyesi yetişti.

Milas’ta şiddetli yağışların başlamasıyla birlikte kentin farklı bölgelerinde sel ve toprak kayması meydana geldi. Milas Belediyesi’ne bağlı ekipler, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen ön bilgilendirme doğrultusunda kentte önlemlerini arttırdı. Meydana gelen toprak kayması, sel ve su baskınlarına anında müdahale eden Milas Belediyesi’ne bağlı personeller vatandaşın imdadına yetişti. Son olarak Kızılcayıkık Mahallesi’nde çöken yola müdahale eden ekipler, 20 kamyon taş dolgu çalışmasını tamamladı. Kırcağız Mahallesi Sarıçay üzerinde bulunan köprü kenarında ise dolgu çalışması tamamlandı.

“Hemşehrilerimizin Her Zaman Yanındayız”

Gerçekleşen çalışmalarla ilgili konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Şiddetli yağış uyarısıyla birlikte ilgili tüm müdürlüklerimizle birlikte teyakkuz halindeydik. Yağışların başlamasıyla birlikte hemşehrilerimizden gelen ihbarlar ve imkanlarımız doğrultusunda kentimizin her noktasında vatandaşlarımızın yardımına koştuk.  Şiddetli yağışlardan dolayı mağdur olan vatandaşlarımızın Milas Belediyesi olarak her zaman yanlarındayız.” ifadelerini kullandı.