SATRANÇ KURSLARINA KATILIM YOĞUN

20.12.2021


Milas Belediyespor bünyesinde açılan satranç kurslarına öğrenciler yoğun katılım gösteriyor.

Ana okulu, başlangıç, orta ve ileri seviye olmak üzere 4 grupta çalışmaların yapıldığı kurslar ilçemizde gerçekleştiriliyor.

Satranç antrenörleri Tuğrul Okar ve Elif Vildan Altunbozar nezaretinde sürdürülen kurslarda öğrenciler becerilerini geliştirerek, turnuvalara hazırlanıyorlar.

Açılan kursların sosyal sorumluluk projesi altında gerçekleştirildiğini belirten Milas Belediye ve Milas Belediyespor Başkanı Muhammet Tokat, amaçlarının satranç sporunun gelişmesi ve yaygınlaşması olduğunu ifade ederek, tüm vatandaşlar için bu tür faaliyet ve etkinliklerin artarak devam edeceğini belirtti.

Öğrencilerimiz turnuvalara katılıyor ve başarılı sonuçlar alıyorlar

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Satranç Antrenörü Tuğrul Okar; “ 4 grupta ders veriyoruz. Ana okulu grubu, başlangıç, orta ve ileri seviyede öğrencilerimiz var. İlçemizde öğrencilerimizin yoğun katılımıyla kurslarımızı gerçekleştiriyoruz. Haftada 5 gün çalışmamız var. Zaman zaman ilçemizde turnuvalar oluyor. Öğrencilerimiz turnuvalara katılıyor ve başarılı sonuçlar alıyorlar. Satranç öğrenmenin birçok faydası var. Satranç çocukların düşünme kabiliyetlerini arttırıyor” dedi.