BAŞKAN TOKAT BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

29.12.2021


Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ilçemizde görev yapan basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi. İçinde bulunduğumuz yılda yapılan hizmetler hakkında bilgilendirmelerde bulunan Başkan Tokat, 2022 yılında planlanan hizmet ve çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, tüm basın emekçilerinin yeni yılını kutladı.

Başkan Tokat’a kahvaltı etkinliğinde Milas Belediye Başkan Yardımcıları Halil Mutlu, Mehmet Ateş ve Özel Kalem Müdürü H. Arda Varol da eşlik etti.

Yılın başında hedeflemiş olduğumuz hizmet ve çalışmalarımızı başarıyla tamamladık.

Etkinlikte bir konuşma gerçekleştiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “2021 yılında Milas Belediyesi olarak yaşadığımız tüm sıkıntılara rağmen yılın başında hedeflemiş olduğumuz hizmet ve çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Bu dönem içerisinde başta Labranda fabrikamızda yapılan yatırım olmak üzere özellikle belde ve kırsal mahallelerimizdeki vatandaş taleplerini ve eksik hizmetlerimizi tamamladık. 2021’e pandemiyle girdik. Bu pandemi süresi içerisinde Milas Belediyesi olarak halkımızın yanında en etkin ve çözüm üreten, bir yaklaşımda bulunmaya gayret gösterdik. Arkasından başlayan orman yangınları ve onun yarattığı olumsuz ortamda da ilçemiz açısından Milas Belediyesi olarak etkin çalışmalar gösterdik. Bu felaketlerin bir daha yaşanmamasını diliyorum. Belediyelik açısından hem yangın söndürme hem sonrasında yaraların sarılması anlamında başarılı çalışmalar yapıldı.  Özellikle pandemi ve yangın sürecinde Türk Belediyeciliği’nin iyi bir şekilde anılacağına inanıyorum. 2021 aynı zamanda kuraklıkla, hortum ve felaketlerle geçti. Hepsinde Milas Belediyesi olarak anında ve doğrudan vatandaşlarımızın yanındaydık. Yaraların sarılması konusunda çok aktif olarak gayretler gösterdik. Sosyal belediyeciliğinin gereklerini bu anlamda en iyi şekilde yerine getirdiğimizi ifade edebilirim” dedi.

Üretimin ve üreticinin desteklenmesiyle ilgili güzel çalışmalarımız var.

Milas Belediyesi’nin üretim ve üreticinin her zaman yanında olduğunu belirten Başkan Tokat; “Belediyemizin üreticinin ve tüketicinin desteklenmesi anlamında önemli sosyal çalışmaları var. Belediye bünyesinde ilk defa kurduğumuz Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü vasıtasıyla da üretimin ve üreticinin desteklenmesiyle ilgili güzel çalışmalarımız var. Önümüze dönükte bu konuda güzel planlamalarımız var. Sosyal Belediyecilik anlamında özellikle Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzün çalışmaları, Sağlık İşleri Müdürlüğümüzün çalışmaları ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzün çalışmaları var. Ayrıca Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzde bu anlamda güzel çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Talepte bulunan ve ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettiğimiz tüm ailelere ihtiyaç ne olursa olsun ulaştırmaya gayret ediyoruz. Belediyemizin özellikle bayındırlık ve Fen İşleri ile ilgili hizmetlerinde 2021 yılında da ciddi bir yoğunluk yaşadık. Sene başında planladığımız başta Bafa, Kıyıkışlacık, Boğaziçi gibi önemli mahallelerimizin önemli projelerinin ve sorunlarının çözümü konusunda önemli çalışmalar yapıldı. Yıl başında hedeflemiş olduğumuz çalışmaları önemli ölçüde tamamlamış durumdayız” dedi.

2022 yılında yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “2022 yılı açısından önemli planlamalarımız var. Öncelikle Selimiye, Güllük, Beçin Kısırlar başta olmak üzere pazar yeri ve çok amaçlı alan ihtiyacı olan mahallelerimizin bu ihtiyaçlarını gidereceğiz. Esentepe parkının çalışmaları başladı. Kısa süre sonra Beçin kavşağındaki yöresel ürünler satış merkezimizde ihaleye çıkacak. Parkımızın içerisindeki düzenleme çalışmalarında son noktaya geldik. Engelsiz cafe olarak adlandırdığımız projeyi revize yapıp, hayata geçirmeyi planlıyoruz. Baltalı Kapı ve bölgesi restorasyon ve sokak sağlıklaştırma projesine başlamayı düşünüyoruz. Güllük ve Ören için hazırlamış olduğumuz bir sahil projemiz var.  Bu projelerin özellikle Ören ve Güllük’te çok önemli bir değişiklik ve vizyon yaratacağına inanıyorum. Projelerimizin etkin bir şekilde hayata geçirilmesiyle ilgili planlamalarımızı yaptık. 2022’nin hem ilçemiz açısından hem belediyemiz açısından çok hareketli bir yıl olarak geçeceğini ifade edebilirim. Hem merkezde hem beldelerimizde ve kırsal mahallelerimizde çok önemli gayret ve çalışmalarımız olacak.  Bu vesileyle yeni yılınızı kutluyorum. Sağlık ve huzur diliyorum” dedi.