MİLAS BELEDİYESİ ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

08.02.2022


Milas Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı tamamlandı. Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat’ın Başkanlığı’nda toplanan mecliste Ana Gündem Maddelerinin yanı sıra Ek Gündem Maddeleri, İmar Komisyon Raporları ve İçkili Yerler Belirleme Komisyon Raporları görüşülerek, karara bağlandı.

Dikkatli olmamız ve aşılamamızın tamamlanması gerekiyor

Gündem maddelerine geçilmeden önce açıklamalarda bulunan Başkan Tokat, koronavirüs salgınının ilçemiz açısından kaygı verici olduğunu belirterek, filyasyon ekiplerinin ağır şartlarda çalıştığını ve vaka sayılarının endişe verici olduğunu belirtti. Başkan Tokat; “Salgın verileri ilçemiz açısından kaygı verici. Sağlık sistemi tıkanmış durumda. Hastanelerde sağlık kuruluşlarında filyasyon ekipleri ağır şartlarda çalışıyorlar. Elimizden geldiğince bu sistemi desteklemeye çalışıyoruz” dedi.

Okulların yarıyıl tatilinin sona ermesinin ardından öğrencilerin ders başı yapmasıyla birlikte vaka  durumlarına dikkat edilmesini belirten Başkan Tokat, Maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilerek, aşılanmanın önemine vurgu yaptı. Aşı olmayan vatandaşlarımıza aşılarını yaptırma çağrısı yapan Başkan Tokat; “Okullar, aile içi temas toplu bulunulan alanlar en çok yayılma hızının olduğu alanlar, dikkatli olmamız ve aşılamamızın tamamlanması gerekiyor” dedi. 

Başkan Tokat meclisi bilgilendirdi

Açıklamalarını tamamlamasının ardından meclise bilgilendirmelerde de bulunan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Murat Atilla Yüksel arkadaşımızı Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdür Vekilliği’ne atadık. Genel İş sendikamızla yürüttüğümüz şirket işçilerimiz ve kadrolu işçilerimiz için toplu sözleşme süreçleri aşağı yukarı tamamlandı. Önümüzdeki günlerde toplu iş sözleşmelerimizi imzalayacağız” dedi.

Başkan Tokat’ın konuşmasını tamamlamasının ardından Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantı’sının ana gündem, ek gündem, İmar Komisyon Raporları, İçkili Yerler Belirleme Komisyon Raporları ve Plan Bütçe Komisyon Raporları görüşülerek karara bağlandı.

Pet-Su ve Bardak su satış fiyatları güncellendi

Meclis gündeminde bulunan, Labranda Su İşletme Müdürlüğümüzde üretimi ve satışı yapılan Pet-Su ve Bardak Su hammadde fiyatlarının artması nedeni ile satış fiyatlarının yeniden değerlendirilmesi talebi görüşüldü.

Oy çokluğu ile alınan karara göre Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Murat Yazar tarafından okunan rapora göre fiyatlar şu şekilde belirlendi.

130ml Bardak Su (120’li) : 38,50 TL+KDV

200ml Bardak Su (72’li):   30,25 TL+KDV

250 ml Bardak Su (72’li):  32,00 TL+KDV

0,33 Litre Pet Su :18,00 TL+KDV

0,50  Litre Pet Su: 10,00 TL+KDV

1 Litre Pet Su: 10,00 TL+KDV

1,50 Litre Pet Su: 10,00 TL+KDV

5 Litre Pet Su: 19,00 TL+KDV