BAŞKAN TOKAT BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI

14.02.2022


Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, MUSKİ tarafından Ören de yapılması planlanan Kanalizasyon Şebekesi ve Atık Su arıtma Tesisi Projesi’nin bilgilendirme toplantısına katıldı.

Ören’de bulunan Belediye Çay Bahçesi’nde gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda Örenli vatandaş katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda proje kapsamında yürütülen çevresel ve sosyal çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yapılmasının ardından vatandaşların görüş ve önerilerini dinlendi. Örenli vatandaşlar da proje hakkında merak ettikleri soruları heyete sorararak, konu hakkında fikir ve önerilerini belirttiler.

Örenle ilgili hedeflerimiz büyük

Toplantının tamamlanmasının ardından söz alan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Ören’e yapılacak yatırımlar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Tokat; “ Örenle ilgili hedeflerimiz büyük. Ören’in daha çağdaş yaşanabilir bir kent olması ve özellikle hep vurguladığım Mavi Bayrak alma konusunda bu çalışmaların bir an önce tamamlanması gerekiyor. Ören’in alt yapısını ve bu bölgenin içme suyu problemini yasanın ve ülke şartlarının el verdiği en kısa süre içerisinde çözüp yerine getireceğiz.

Milas Belediyesi olarak Ören adına çok güzel bir sahil bandı projesi hazırladık. Bu alt  yapının bir an önce devreye girmesini hem bu alt yapı sorununun çözülmesi anlamında hem de Ören’ e çok yakışacak sahil projemizin hayata geçirilmesi anlamında çok isiyoruz. Bir yandan alt yapı çalışması devam ederken bir yandan da sahil bandı projemizi hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Aynı zamanda Ören Avrupa’nın en büyük yat imalat ve çekek yeri yapılan bir bölge. Burası Ören’in kaderini değiştirecek.  Sadece Türkiye açısından değil Dünya açısından yelkenciliğin, tekneciliğin, yatçılığın üretim merkezi haline gelecek bir yatırımdan söz ediyoruz. Aynı zamanda Alatepede de başta  Valiliğimiz ve Bakanlığımızın öncülüğünde ciddi bir proje çalışması var. Alatepe de önemli çalışmalar olacak.

Ören’i gzöde bir yaşam merkezi haline ve aynı zamanda da mavi bayrak almış bir turizm alanına hep birlikte çevireceğiz. Sürecin hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.