MİLAS BELEDİYE MECLİSİ ŞAVAŞ’A HAYIR DEDİ.

08.03.2022


 

Milas Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı tamamlandı. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın başkanlığında toplanan mecliste 13 ana,  4 ek gündem maddesi görüşülerek karar bağlandı.Milas Belediye meclisi üyeleri Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaşa karşı olduklarını açıklayarak meclis sonunda toplu fotoğraf çekilerek savaşın bir an önce sone ermesini dilediler. Bu savaşın bir an önce sona ermesi gerektiğine değinen Başkan Tokat , Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi gerekmedikçe savaş cinayettir dedi..

Milas Belediyesi Mart ayı olağan toplantısı 7 Mart pazartesi günü gerçekleştirildi. Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat geçtiğimiz günlerde açıklanan zeytin alanlarını madenciliğe açan yönetmeliğe karşı olduğunu belirterek Milas Belediyesi olarak yürütmenin durdurulması yönünde dava açacaklarını söyledi.Milas Belediyesi olarak ilçe genelinde sürdürülen çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Tokat , Ören altyapı çalışmalarının Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından  Nisan ayında başlatılacağını, yağmur suyu giderinin ise Milas Belediyesi tarafından yapılacağını söyledi.

Milas Belediyesi olarak ilçenin dört bir yanında çalışmaların sürdüğünü belirten Başkan Tokat “ Bafa pazaryeri ve halı saha düzenlemesi tamamlandı.Önümüzdeki hafta açılışını yapacağız. Selimiye pazaryeri düzenleme ihalesini önümüzdeki hafta tamamlanacak. Mahallelerimizde yapacağımız granit taş, kilit parke taşı ihalelerimiz tamamlandı.Havaların güzelleşmesiyle çalışmalarımız başlayacak dedi..

DSİ tarafından bozulan yolları yeniliyoruz.

Bilindiği gibi ilçemizde DSİ tarafından çalışmalar sürüyor diyerek sözlerine devam eden Başkan Tokat ,bozulan yolların Milas Belediyesi tarafından yapılacağını, ilk etap olarak Bademlik caddesinde çalışmaların başladığını belirtti.Devam eden proje çalışmalarınada değinen Başkan Tokat ; “Milas Cem evi projemizin ihalesini yapıyoruz. Bunun yanında Hacıilyas mahallesi sağlık evi ve  Beçin kavşağımızda yöresel ürünler satış alanı çalışmalarımız sürüyor.Esentepe çalışmamız devam ediyor.Engelsiz park ve Hayvan parkı projelerimizi hayata geçiriyoruz.Oto galericiler sitesi projemizde sona geldik. Tarımsal Hizmetler müdürlüğümüz tarafından tohum,fidan,yem, halı ipi, arıcılarımıza şeker desteklerimiz sürüyor.İpek böceği yetiştiriciliğini teşvik amacı ile dut ağacı dikim çalışmalarımız var.Karakış desteklerimiz devam ediyor”dedi.

Baltalı kapı ve çevresi sokak sağlıklaştırma projesi için valilik makamına müracaat ettiklerini dile getiren Başkan Tokat buradan çıkacak sonuca göre ya Valiliğimiz ile beraber yada öz kaynaklarımızı kullanarak Milas Belediyesi olarak bu projeyi tamamlayacağız.Sosyal Belediyecilik anlamında da çalışmalarımız sürüyor. Karya gazetemiz ve Milas Çocuk dergimiz çıktı ve dağıtılıyor.Bu yıl 12.si düzenlenecek Uluslar arası Turhan Selçuk Karikatür Yarışmamızın bu yılki jüri üyesi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Yılmaz Büyükerşen olacak.Tiyatro çalışmalarımız sürüyor. MİŞTİ ekiplerimiz okullarda çocuklarımıza oyunlar düzenliyor.Bunların yanında Bir yastıkta bir ömür, hoş geldin bebek gibi projelerimiz de devam ediyor”dedi. Son olarak 13. kez düzenlenen Gıda Tarım Ve Hayvancılık fuarında değinen Başkan Tokat, özellikle cumartesi ve Pazar günleri vatandaşlarımız fuarımıza epey ilgi gösterdi.Bu da fuarımızın artık oturduğunu ve amacına ulaştığını gösteriyor. Fuarımıza yerli firmalarımızın daha çok katkı vermesi gerekiyor”dedi.

Başkan Tokat’ın konuşmasının ardından Gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.Bazı maddeler ilgili komisyonlara gönderilirken diğer maddeler ise karara bağlandı…