Milas Belediyesi Dilencilere göz açtırmıyor.

09.03.2022


Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Milas Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü halkın manevi duygularını istismar ederek İlçe genelinde dilencilik yapan şahıslara karşı operasyon düzenledi.Yakalanarak Zabıta Müdürlüğü binasına getirilen şahısların üzerlerinden çıkan paralara el konularak Belediyeye irat kaydedildi.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, cami önleri, kavşak ve yaya kaldırımlarında vatandaşların dini ve manevi duygularını istismar ederek dilencilik yapanlara göz açtırmıyor. İl dışından gelen dilenciler de yaşadıkları şehirlerine gönderiliyor. Operasyonda yakalanan dilencilere 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nu gereğince yasal işlem ve cezai işlem uygulanarak üzerlerinde tespit edilen 1.040,00 TL paraya da el konuldu. Kucaklarında küçük çocuk bulunduran dilencilere Milas Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından ayrıca işlem yapıldı.

Milas Belediyesi, vatandaşları rahatsız ederek dilenciliği bir meslek haline getirmiş kişiler ile ilgili  Zabıta müdürlüğünün 153 numaralı hattına bildirilmesi durumunda gerekli işlemlerin yapılacağını belirtti.