BAŞKAN TOKAT’IN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ MESAJI

11.03.2022


Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Tokat mesajında şu ifadelere yer verdi;

12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, büyük bir coşkuyla defalarca okunarak, kabul edilen İstiklâl Marşımızın kabulünün 101. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve sevincini yaşıyoruz.

Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşımız, Türk Milletinin bağımsızlık mücadelesini ölümsüzleştiren, eşsiz bir eserdir. ‘Korkma’ sözcüğüyle başlayan ve her bir mısrasında bizlere çok şey katan bu eserin ruhu, sonsuza dek bizlere yol göstermeye devam edecektir. Bugün hepimize düşen en büyük görev, İstiklal Marşımızda anlamını bulduğu gibi, geçmişteki eşsiz mücadelelerin önem ve değerlerini bilmek, Cumhuriyetimizi ve onun eşsiz değerlerini sonsuza kadar yaşatmak olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın bağımsızlığı uğruna şehit düşen tüm kahraman askerlerimizi ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyorum” dedi.