NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

06.04.2022


 Covit-19 testi pozitif olması nedeniyle Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın katılamadığı toplantıya Belediye Başkan vekili Mehmet Ateş başkanlık etti. 14 ana 4 ek gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısına  1 yıl süre ile görev yapacak olan Encümen, İmar komisyonu, Plan ve Bütçe ve İçkili Yerler Belirleme Komisyon üyeleri seçildi.

Başkan Vekili Mehmet Ateş’in Corona virüse yakalanan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a geçmiş olsun dileklerini belirtmesi sonra ,meclis toplantısı  gündemin 3, 4 ve 5. Maddelerinde yer alan Encümen ve komisyon üyelerinin seçilmesiyle başladı.

Yapılan oylamada  1 yıl süre ile görev yapacak olan Encümen Üyeliğine Mustafa Özgülergil, ali Rıza Öner, Durmuş Özdemir, Sinan Yılmaz , Ali Kurt , 1 Yıl süre ile görev yapacak olan  Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliğine Cenk Şimşek, Cüneyt İlter, Hasan Çemrek, İlhan Şimşek, Teceattin Yıldız, 1 Yıl süre ile görev yapacak olan İmar Komisyonu Üyeliğine Gülşen Gökçe, Harun Reşit Çavuşoğlu, Hürol Önder, Sinan Erbey, Gürsel İnce,1 Yıl süre ile görev yapacak İçkili Yerler Belirleme Komisyon Üyeliğine Cemil Zeybek, Mehmet Tiryaki, Osman Balcı, Sinan Yılmaz, ali Kurt isimleri seçildi.

Gündemin 6. Sırasında bulunan 2021 Mali Yılı faaliyet Raporunun komisyon başkanı Murat Yazar tarafından okunması sonrası  yapılan oylamada AKP ve MHP grupları ret oyu verirken rapor oy çokluğuyla kabul edildi. Gündemin diğer maddeleri ilgili komisyonlara havale edilirken İmar Komisyon raporlarının  bir kısmına ek süre verilirken bir kısmı ise oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Meclisinin 2022/70 sayılı kararı ile alınan Labranda Su Bayilerinin yaz döneminde ( Haziran-Temmuz-Ağustos) satış yapmak için stok amaçlı alınan Pet Su grubu ve Bardak Su grubu için verilen ıskontolarla ilgili olarak ödeme-vade tarihleri ile nakliye mesafelerinin (gidiş-dönüş) yeniden değerlendirilmesi konusu Plan ve Bütçe komisyon raporuna göre , Bayiler tarafından Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında alınması gereken pet ve bardak grubu suların %25 lik bölümü  30 Nisan 2022 sonuna kadar alınırsa Kamyon ve Tır ile peşin alımlarda %10, kredi kartı ve çek ile 30 gün vadeli alımlarda %6,  60 gün vade ile alımlarda ise %3 ıskonto yapılmasına, nakliyelerde ise km başına (gidiş dönüş  100 km yi geçen mesafelerden ) 8 TL + KDV alınmasına  oy birliği ile kara verildi.

2022 yılında Hizmet Karşılığı Alınacak Ücret Tarifeleri bölümünde yer alan  cafe ve çay bahçeleri ile şezlong ücret tarifelerinin yeniden değerlendirilmesi talebinin görüşülmesi sonucu plan ve bütçe komisyonu raporu doğrultusunda küçük çay 3,50 TL, duble çay 7,00 TL, türk kahvesi 7,50 TL, meşrubat,soda,dondurma etiket fiyatı, nescafe 9,00TL, tost 20,00TL, kahvaltı 40,00TL, şezlong  20,00TL, ekmek arası köfte 30,00TL, tabakta köfte 35,00TL olarak belirlendi.

Meclis toplantısı görüşme temennilerin dinlenmesinin ardından Mayıs ayın meclis toplantısının 9 Mayıs pazartesi günü saat 14,00’de yapılmasının kararlaştırılmasının ardından sona erdi.