MECLİS TOPLANTISININ 2. BİRLEŞİMİ TAMAMLANDI…

13.05.2022


Milas Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 2 birleşimi tamamlandı. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat başkanlığında Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda toplanan mecliste 1. birleşimden Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen maddeler görüşüldü.

Başkan Tokat’ın yeterli çoğunluğun olduğunu belirtmesi üzerine başlayan meclis toplantısında Plan ve Bütçe Komisyon Raporları komisyon başkanı Cüneyt İlter tarafından okundu.

 

1-2021 Mali Yılı Kesin Hesap Cetvelleri ile ilgili hazırlanan Plan Bütçe Komisyon Raporunun görüşülmesi maddesi maddelerin tek tek okunmasının ardından bütün halinde oylamaya sunuldu ve  oy birliği ile kabul edildi.

2-İlçemiz Şevketiye Mahallesinde bulunan Belediyemiz ile Muğla Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan protokol gereği işletmeciliğini Muğla Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çok amaçlı spor kompleksinin protokol bitim tarihi olan 09.05.2022 tarihinde Belediyemiz uhdesine geçeceğinden çok amaçlı spor kompleksi içerisinde bulunan havuz bölümünün kullanım ücret tarifelerinin belirlenmesi talebi ile ilgili hazırlanan Plan ve Bütçe Komisyon Raporunun görüşülmesi maddesi ilgili maddenin görüşülmesinin ardından oy birliği ile kabul edildi.

3- Muğla Büyükşehir Belediyesi Alt Yapı Koordinasyon Merkezinin 2022 yılı içerisinde alınacak olan zemin tahrip bedellerini güncellemiş olduğundan, Belediyemizce 2022 yılı içerisinde alınacak zemin tahrip ücretlerinin güncellenmesi talebi ile ilgili hazırlanan Plan ve Bütçe Komisyon Raporunun görüşülmesi maddesinin ilgili komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

Görüşülen 3 maddenin ardından Milas Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 2. birleşimi tamamlandı. Milas Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 6 Haziran 2022 Pazartesi günü saat 14:00’te toplanması oy birliği ile kabul edildi.