MİLAS BAYRAMI COŞKUYLA KUTLADI…

20.05.2022


19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı. Milas Belediyesi tarafından bu özel günde hazırlanan kutlama programı coşkuyla gerçekleşti.

Bu yıl 103. yılını kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Milas Belediyesi vatandaşlara bayram sevincini doyasıya yaşattı. Fener Alayı ile başlayan kutlama etkinlikleri ülkemizin sevilen ve başarılı sanatçılarından Merve Özbey’in gerçekleştirdiği konserle son buldu.

Fener Alayı ve Merve Özbey Konseri Gerçekleşti…

Kapalı Pazar yerinden vatandaşların yoğun katılımıyla başlayan Fener Alayı ilçemizin cadde ve sokaklarında coşkulu marş ve şarkılar eşliğinde devam etti. Yoğun katılımın olduğu Fener Alayı’na katılamayan vatandaşlar da evlerinin balkon ve pencerelerinden alkışlarla bu coşkuya eşlik etti.

Atapark Meydanı’nda son bulan Fener Alayı’nın ardından Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat sahneye çıkarak, günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasının ardından vatandaşları selamlayan Başkan Tokat, tüm vatandaşların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Başkan Tokat’ın konuşmasını tamamlamasının ardından sahneye çıkan sevilen sanatçı Merve Özbey birbirinden güzel şarkılar seslendirerek, Milaslı vatandaşlara bayram coşkusunu doyasıya yaşattı.