DOKUZ CANLI OYUNU SAHNELENDİ

09.06.2022


 

 

Milas Şehir Tiyatrosu(MİŞTİ) tarafından hazırlanan Dokuz Canlı oyununun ilk gösterimi dün akşam gerçekleştirildi. Oyunu Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da izledi.

 

Milas Şehir Tiyatrosu yeni bir oyunla perdeyi araladı. Tayfun Türkili’nin kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda Berkan Cengiz’in oturduğu oyunun teknik kadrosunda yönetmen yardımcısı İlkay Oral, Afiş Tasarım Mehmet Nergiz, Dekor Uygulama Osman Ufuk Parça, Işık-Efekt Necati Eser-Osman Ufuk Parça, Genel Koordinatör Necati Eser yer alırken oyuncu kadrosunda ise Berkan Cengiz, Özlem Cengiz, Nihal Alparslan, Murat Yıldırım, Ersin Öney, Emre Serin, İnan Aydoğdu gibi isimler yer alıyor. Dün akşam yoğun bir katılımla gerçekleşen oyun, izleyiciden tam not aldı.

“Başkan Tokat: Tüm Hemşehrilerimizi Bu Oyuna Davet Ediyorum”

Dün akşam ilk gösterimi gerçekleştirilen Dokuz Canlı oyununun izleyicileri arasında Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ateş, Milas Belediye Meclis Üyesi Cüneyt İlter de yer aldı. Oyunun sonunda sahneye çıkan Başkan Tokat yaptığı konuşmada, “MİŞTİ benim de kurucuları arasında yer aldığım Milas’ın en önemli sanat organizasyonlarından bir tanesi. Milas Belediyesi ve Milas Belediye Başkanı olarak her zaman sanatı ve sanatçıyı destekleyeceğiz. Bu güzel oyunun ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm halkımızı bu oyunu izlemeye davet ediyorum.” dedi. Dokuz Canlı oyununun diğer gösterimleri 9-10-11 Haziran tarihlerinde saat 21.00’de Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek.